Uniwersalne prawdy i prawa życia dla mądrych ludzi na trudne czasy

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2019-10-04

Empik oraz Collegium Civitas zapraszają na

spotkanie z prof. Tadeuszem Gadaczem,

połączone z promocją jego najnowszej książki

pt. „Uniwersalne prawdy i prawa życia dla mądrych ludzi na trudne czasy”

 

4 października

19:00 – 21:00

Empik „Junior” (Marszałkowska 116/122, Warszawa)

 

 

Książka „Uniwersalne prawdy i prawa życia dla mądrych ludzi na trudne czasy” wydana przez Wydawnictwo Nieoczywiste, jest zbiorem myśli filozofów europejskich na takie odwieczne zagadnienia jak: ambicja, człowiek, głupota, kłamstwo, mądrość, myślenie, odpowiedzialność, polityka, władza, zawiść, życie, uzupełnione autorskimi artykułami.

Prof. Tadeusz Gadacz dowodzi, że mimo zmieniającego się świata ludzka natura pozostaje niezmienna, że wciąż stawiamy te same pytania, przeżywamy podobne dylematy. Dlatego też odpowiedź na współczesne problemy możemy odnaleźć w przeszłości. Musimy tylko skonfrontować własne myśli z poglądami tych, którzy mierzyli się z tymi problemami przed nami.

Spotkanie będzie taką właśnie okazją do wymiany myśli i zderzenia swoich poglądów nie tylko z poglądami autora, ale również z filozofią myślicieli sprzed wieków.

Zapraszamy do włączenia się w dyskusję na najważniejsze i uniwersalne tematy!

Prof. Tadeusz Gadacz – filozof, kierownik Szkoły Filozoficznej Tadeusza Gadacza w Collegium Civitas, redaktor naukowy Encyklopedii PWN, wykładowca m.in. na Hebrew University w Jerozolimie i na Uniwersytecie Katolickim w Louvain-la-Neuve. Autor wielu artykułów i opracowań naukowych, m.in.: książki Wolność a odpowiedzialność. Rosenzweiga i Levinasa krytyka Heglowskiej wolności ducha (Kraków 1991), O umiejętności życia (Kraków 2007), O ulotności życia (Warszawa 2008), Historia filozofii XX wieku: nurty (Kraków 2009). Laureat Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, laureat Nagrody Edukacyjnej Prezydenta m.st. Warszawy dla Najlepszego Nauczyciela Akademickiego 2002 roku, laureat Nagrody „Nowych Książek” za redakcję naukową dziewięciotomowego wydawnictwa Religia. Encyklopedia PWN (Warszawa 2001-2003).