„Urodziny” – spektakl Teatru Collegium Civitas

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2017-11-17

Teatr Collegium Civitas zaprasza na spektakl

„URODZINY”

który odbędzie się w piątek, 17 listopada, o godz. 18.00 w auli A Collegium Civitas (PKIN, XII piętro).

„Urodziny” to spektakl będący częścią obchodów jubileuszu 20-lecia Collegium Civitas, powstały z inicjatywy studentów tworzących Teatr CC.

Dacie urodzin przypisuje się wielkie, często magiczne znaczenie. Cykl roczny, wyznaczany porami roku, położeniem gwiazd, obiegiem słońca stał się najbardziej oczywistą miarą czasu, a zrozumienie, że początkiem i końcem cyklu jest takie samo położenie ziemi w stosunku do tych samych gwiazd dało początek wielu wierzeniom, obrzędom i obyczajom. Z czasem przenikanie się kultur sprawiło, że urodziny nabrały wymiaru społecznego, zostały zaakceptowane i wpisały się do społecznych i rodzinnych tradycji.

W spektaklu zaprezentowane zostaną osobiste historie, przeżycia i wspomnienia aktorek. Urodziny to spotkanie osób w różnym wieku, pochodzących z różnych rejonów i środowisk. Dzięki nim maluje się pejzaż wydarzeń, rozrzuconych w czasie i przestrzeni, które to wszystkie splatają się na dwudziestych urodzinach Collegium Civitas, tworząc naszą wspólną historię. Dajemy dojść do głosu jednostce, demontując tradycyjne ramy świętowania, w których paradoksalnie skupienie na jubilacie zatraca się na rzecz samego obrządku.

Na urodzinowy spektakl serdecznie zapraszamy Gości, którym dajemy okazję do prześledzenia krajobrazu ludzkich losów w kontekście historycznych przemian, a także wymiany swoich historii i emocjonalnych przeżyć.

Reżyseria, idea projektu, scenariusz:  Marcin Gaweł

Występują i współtworzą scenariusz: Carmelina Dimmich, Alicja Grabka, Anna Krasny, Monika Mydło, Malwina Smaga, Hanna Hanke Stroińska, Katarzyna Śmierciak, Zdzisława Żochowska.