SMOLIŃSKI Jerzy, mjr rez.

Udostępnij strone

Magister nauk politycznych, Uniwersytet Wrocławski (1995), Oficer Wojska Polskiego, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Pancernych w Poznaniu (1991)

Współtwórca od 1993 roku służby prasowej w Siłach Zbrojnych. W 2001 Zastępca Dyrektora Biura Prasy i Informacji Ministerstwa Obrony Narodowej – Rzecznik Prasowy Ministra. Od 1994 roku dziennikarz telewizyjny, autor wielu programów i magazynów telewizyjnych o tematyce bezpieczeństwa. Wykładowca w Centrum Wojsk Lądowych i Logistyki w Poznaniu. Doktorant w Katedrze prawa i bezpieczeństwa międzynarodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Uczestnik programu Departamentu Stanu USA The International Visitor Leadership. W latach 2004 – 2006 Dyrektor Programowy TVP Poznań. Od 2007 do 2010 etatowy Doradca Marszałka Sejmu RP. W latach 2010 – 2015 etatowy Doradca Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Analityk działań dezinformacyjnych w sieci „ABTShield” na potrzeby min. Departamentu Stanu USA, Dyrektor Ośrodka Analizy Informacji Collegium Civitas, Członek Rady Programowej Kongresu Open Eyes Economy w Krakowie, analityk Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych, członek Rady Programowej Instytutu „In.Europa” w Warszawie.