Stosunki międzynarodowe

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:
    stacjonarne

(zobacz także: niestacjonarne)

3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe

Stosunki międzynarodowe otwierają drzwi do głębokiego poznania mechanizmów rządzących relacjami międzynarodowymi, od dyplomacji po globalne procesy ekonomiczne i kulturowe.

Niektórzy są obserwatorami międzynarodowych wydarzeń, a Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas staniesz się ich uczestnikiem.

Wyposażymy Cię nie tylko w wiedzę niezbędną do pełnego rozumienia świata polityki międzynarodowej. Przygotujemy Cię także do aktywnego wpływania na scenę międzynarodową, poprzez praktyczne doświadczenia, takie jak symulacje negocjacji, uczestnictwo w projektach międzynarodowych oraz praktyki w renomowanych organizacjach i placówkach dyplomatycznych.

Jak to osiągniesz?
1
Poznasz globalne wyzwania rozwojowe, zagadnienia związane z przeciwdziałaniem zagrożeniom terrorystycznym, tematykę bezpieczeństwa międzynarodowego, a także zarządzania w środowisku wielokulturowym. Nauczysz się analizowania sytuacji na arenie międzynarodowej i wyciągania trafnych wniosków.

2
Dowiesz się, jak współpracować z mediami oraz skutecznie wykorzystywać techniki komunikacji. Nauczysz się posługiwać językiem specjalistycznym z zakresu problematyki międzynarodowej oraz poznasz słownictwo angielskie z dziedziny stosunków międzynarodowych.

3
Będziesz uczyć się od wybitnych znawczyń/znawców stosunków międzynarodowych, ekonomii i dyplomacji. Zajęcia prowadzą m.in. prof. Paweł Dobrowolski, prof. M. Krzysztof Byrski, dr Kerry Longhurst, dr Rafał Trzaskowski czy dr Julian Pańków.

4
Oprócz wykładów czeka Cię wiele godzin zajęć praktycznych, podczas których zastosujesz poznane teorie i techniki. Nauczysz się także prowadzić negocjacje na szczeblu międzynarodowym. W ramach zajęć zrealizujesz liczne projekty, dokonasz analiz, przeprowadzisz negocjacje – to dla Ciebie okazja do zdobycia konkretnych umiejętności przydatnych w karierze zawodowej.

5
Program specjalności oparty jest na wzorcach międzynarodowych – zdobędziesz taką wiedzę jak studenci stosunków międzynarodowych na zagranicznych uczelniach. Dzięki dostępowi do programów wymiany międzynarodowej będziesz mieć szansę potwierdzić tę informację u źródła!

Twoje korzyści finansowe

• Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
  • Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych

Co po studiach?

• Ministerstwa
  • Agencje bezpieczeństwa
  • Administracja rządowa i samorządowa
  • Instytucje Unii
  • Media (prasa, telewizja, Internet, radio)
  • Placówki kulturalne i społeczne
  • Firmy konsultingowe
  • Działy współpracy zagranicznej w instytucjach i przedsiębiorstwach
  • Ośrodki analityczne, badawcze i eksperckie

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).