- Rodzaj studiów:II stopnia (magisterskie uzupełniające)
- Tryb studiów:
niestacjonarne
(zobacz także: stacjonarne)
- Język wykładowy:polski
- Czas trwania studiów:2 lata (4 semestry)
- Kierunek:Socjologia
Jak technologia kształtuje społeczeństwo? A może to my kształtujemy cyfrowy świat? Nasze studia, oferując połączenie teorii socjologicznych z badaniami społecznymi i praktyczną wiedzą o cyfrowych rozwiązaniach, pozwolą znaleźć odpowiedzi na te pytania. Specjalność skierowana jest do osób zainteresowanych internetem, mediami społecznościowymi, sztuczną inteligencją i ich wpływem na społeczeństwo. Bo Społeczeństwo Cyfrowe to nie tylko nauka o danych i technologiach, ale i o ludziach. Dzięki temu zrozumiesz ich potrzeby, zachowania i motywacje.
Jak to osiągniesz?
1
Nauczysz się projektować i prowadzić badania społeczne, dzięki którym zyskasz nowe spojrzenie na społeczeństwo informacyjne. Rozwijając socjologiczną wrażliwość, dowiesz się, jak podejmować decyzje oparte na danych i jak teorie socjologiczne mogą prowadzić do sukcesu projektów łączących technologię cyfrową z realiami współczesnego społeczeństwa.
2
Dołączysz do grona osób, które nie tylko rozumieją zmiany społeczne i cyfrowe, ale również aktywnie uczestniczą w kształtowaniu przyszłości. Łączenie teorii i badań, szerokiego spojrzenia z socjologiczną głębią, pozwoli Ci zrozumieć wielowymiarową rzeczywistość i złożone zjawiska. To wszystko może przełożyć się na podejmowanie lepszych decyzji w świecie cyfrowym, w tym decyzji biznesowych i strategicznych.
3
Nie musisz mieć doświadczenia w obszarze technologii, programowania, czy socjologii, by studiować ten kierunek. Nie musisz więc nadrabiać różnic programowych. Wszystko, czego potrzebujesz, to pasja do odkrywania, jak cyfrowy świat wpływa na społeczeństwo i jak społeczeństwo wpływa na cyfrowy świat.
4
Podczas zajęć kierunkowych i specjalnościowych poznasz zaawansowane metody badań jakościowych i ilościowych. Realizując własne projekty badawcze, nauczysz się, jak projektować badania dla lepszego rozumienia społeczeństwa cyfrowego i innowacji. Dowiesz się, jak rozpoznawać potrzeby ludzi i jak podejmować decyzje na podstawie danych.
5
Będziesz posługiwać się językiem socjologii, ale i językiem świata technologii cyfrowych. Razem odkryjemy, jak przekształcać wizje w rzeczywistość i jak nauka może wspierać postęp w harmonii z ludzkimi potrzebami.
Twoje korzyści finansowe
- Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
- W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
- Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
- Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
- Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych
Co po studiach?
- Start’upy lub inteligentne firmy
- Organizacje społeczne i kulturalne
- Nowoczesne organizacje edukacyjne
- Organizacje rządowe
- Organizacje pozarządowe
- Działy PR w firmach
- Działy badań i innowacji w firmach
- Działy rozwoju biznesu
- Samozatrudnienie
Kontakt
Biuro Rekrutacji Collegium Civitas
22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa