Społeczeństwo cyfrowe - badania i innowacje

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:

niestacjonarne

(zobacz także: stacjonarne)

3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Socjologia

Jak technologia kształtuje społeczeństwo? A może to my kształtujemy cyfrowy świat? Nasze studia, oferując połączenie teorii socjologicznych z badaniami społecznymi i praktyczną wiedzą o cyfrowych rozwiązaniach, pozwolą znaleźć odpowiedzi na te pytania. Specjalność skierowana jest do osób zainteresowanych internetem, mediami społecznościowymi, sztuczną inteligencją i ich wpływem na społeczeństwo. Bo Społeczeństwo Cyfrowe to nie tylko nauka o danych i technologiach, ale i o ludziach. Dzięki temu zrozumiesz ich potrzeby, zachowania i motywacje.

Jak to osiągniesz?
1
Nauczysz się projektować i prowadzić badania społeczne, dzięki którym zyskasz nowe spojrzenie na społeczeństwo informacyjne. Rozwijając socjologiczną wrażliwość, dowiesz się, jak podejmować decyzje oparte na danych i jak teorie socjologiczne mogą prowadzić do sukcesu projektów łączących technologię cyfrową z realiami współczesnego społeczeństwa.

2
Dołączysz do grona osób, które nie tylko rozumieją zmiany społeczne i cyfrowe, ale również aktywnie uczestniczą w kształtowaniu przyszłości. Łączenie teorii i badań, szerokiego spojrzenia z socjologiczną głębią, pozwoli Ci zrozumieć wielowymiarową rzeczywistość i złożone zjawiska. To wszystko może przełożyć się na podejmowanie lepszych decyzji w świecie cyfrowym, w tym decyzji biznesowych i strategicznych.

3
Nie musisz mieć doświadczenia w obszarze technologii, programowania, czy socjologii, by studiować ten kierunek. Nie musisz więc nadrabiać różnic programowych. Wszystko, czego potrzebujesz, to pasja do odkrywania, jak cyfrowy świat wpływa na społeczeństwo i jak społeczeństwo wpływa na cyfrowy świat.

4
Podczas zajęć kierunkowych i specjalnościowych poznasz zaawansowane metody badań jakościowych i ilościowych. Realizując własne projekty badawcze, nauczysz się, jak projektować badania dla lepszego rozumienia społeczeństwa cyfrowego i innowacji. Dowiesz się, jak rozpoznawać potrzeby ludzi i jak podejmować decyzje na podstawie danych.

5
Będziesz posługiwać się językiem socjologii, ale i językiem świata technologii cyfrowych. Razem odkryjemy, jak przekształcać wizje w rzeczywistość i jak nauka może wspierać postęp w harmonii z ludzkimi potrzebami.

Twoje korzyści finansowe

• Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
  • Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych

Co po studiach?

• Start’upy lub inteligentne firmy
  • Organizacje społeczne i kulturalne
  • Nowoczesne organizacje edukacyjne
  • Organizacje rządowe
  • Organizacje pozarządowe
  • Działy PR w firmach
  • Działy badań i innowacji w firmach
  • Działy rozwoju biznesu
  • Samozatrudnienie

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).