Delegacja Collegium Civitas na Uniwersytecie Marmara

09.07.2024

Na początku lipca Maciej Krzyczkowski, Kierownik Działu Współpracy i Promocji Międzynarodowej Collegium Civitas, odwiedził nasz partnerski uniwersytet w Stambule – Uniwersytet Marmara. Wizyta została zorganizowana w ramach programu Erasmus+.

Spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Marmara było okazją do wzmocnienia współpracy akademickiej i relacji w zakresie nauczania i badań, a także wymiany studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+. Ważnym aspektem promocyjnym wizyty było zachęcenie studentów z Uniwersytetu Marmara do podjęcia mobilności Erasmus+ do Polski i Collegium Civitas.

Wizyta studyjna była cenną okazją do omówienia strategii umiędzynarodowienia naszych uniwersytetów. W obu instytucjach program Erasmus+ jest jednym z filarów umiędzynarodowienia. Cieszymy się z rozszerzenia współpracy z partnerami z Uniwersytetu Marmara i czekamy na powitanie większej liczby studentów i kolegów ze Stambułu w Warszawie” – mówi Maciej Krzyczkowski.

Uniwersytet Marmara, założony w 1883 roku, jest jedną z wiodących instytucji w Turcji, z ponad 81 000 studentów, 16 wydziałami i 11 kampusami położonymi zarówno po europejskiej, jak i azjatyckiej stronie Stambułu. Zapewnia kształcenie w 5 różnych językach, stawiając na pierwszym miejscu wartości społeczne i w swoich działaniach dąży do zrównoważonego rozwoju, kładąc nacisk na uczenie się przez całe życie.

Więcej informacji o uczelni partnerskiej na stronie Uniwersytetu Marmara.