Bezpieczeństwo międzynarodowe i kryzys klimatyczny

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  I stopnia (licencjackie)
 2. Tryb studiów:

  niestacjonarne

  (zobacz także: stacjonarne)

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  3 lata (6 semestrów)
 5. Kierunek:
  Stosunki międzynarodowe

Kryzys klimatyczny stanowi jedno z największych wyzwań współczesnego świata, mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo międzynarodowe. Zmiany klimatu to nie tylko cieplejsze dni, ale lata pełne konfliktów, migracji, zwiększonego ubóstwa i nierówności na świecie.

Niektórzy ignorują wpływ kryzysu klimatycznego, Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas, będziesz skutecznie reagować na zmieniające się warunki.

Nauczymy Cię nie tylko kwestii bezpieczeństwa międzynarodowego, ale przede wszystkim umiejętności przygotowania strategii, rekomendacji i rozwiązań, koniecznych do reagowania na globalne zagrożenia. Przygotuj się do tych zmian, których już doświadczamy i tych, które dopiero mogą nadejść.

Jak to osiągniesz?
1
Zdobędziesz kompleksową wiedzę o najważniejszych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem klimatycznym, od polityki klimatycznej UE, przez bezpieczeństwo energetyczne, po analizę ryzyk dla obszarów szczególnie wrażliwych.

2
Nauczysz się korzystać z zaawansowanych narzędzi analitycznych, takich jak program SPSS. Będziesz studiować interdyscyplinarnie, łącząc takie obszary jak nauki polityczne, ekologię, ekonomię i zarządzanie ryzykiem. Pozwoli to na efektywne analizowanie danych i prognozowanie trendów.

3
Będziesz mieć bezpośredni kontakt z wybitnymi specjalistkami/specjalistami w dziedzinie stosunków międzynarodowych, ekonomii i dyplomacji. Zapewni Ci to praktyczną wiedzę, opartą na realnych doświadczeniach i będącą bezcennym źródłem inspiracji.

4
Dzięki licznym warsztatom i projektom zdobędziesz praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci z sukcesem działać w różnorodnych środowiskach zawodowych. Praktyki w firmach i fundacjach związanych z sektorem energetycznym lub bezpieczeństwem klimatycznym poszerzą Twoje doświadczenie zawodowe.

5
Specjalność przygotowuje do pracy w różnorodnych sektorach – od biznesu, przez administrację publiczną, po organizacje pozarządowe. Wiedza i umiejętności nabyte podczas studiów otwierają drzwi do kariery zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej, w obszarach bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem klimatycznym i międzynarodowym.

 

Twoje korzyści finansowe

 • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
 • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
 • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
 • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
 • Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych

 

Co po studiach?

 • Administracja rządowa
 • Instytucje Unii Europejskiej
 • Jednostki samorządu terytorialnego
 • Firmy energetyczne
 • Firmy działające w sektorze OZE
 • Spółki związane z przemysłem energochłonnym
 • NGO

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).