Dyplomacja XXI w. Wyzwania i praktyka

Udostępnij strone

  1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne
  3. Język wykładowy:
    polski
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe

Dyplomacja XXI wieku stanowi kluczowy element w kształtowaniu globalnego porządku, odgrywając fundamentalną rolę w rozwiązywaniu międzynarodowych konfliktów, promowaniu pokoju i wspieraniu współpracy międzynarodowej. W obliczu rosnących wyzwań takich jak zmiany klimatyczne, globalne pandemie, konflikty zbrojne oraz kryzysy migracyjne, dyplomacja adaptuje się, wykorzystując nowoczesne technologie i innowacyjne podejścia do komunikacji i negocjacji.

Niektórzy w dyplomacji czekają, aż ich przeciwnik popełni błąd. Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas, nauczysz się tworzyć sytuacje, z których wszyscy mogą wyjść zwycięsko.

Na specjalności Dyplomacja XXI wieku. Wyzwania i praktyka nauczysz się nie tylko wielowymiarowo patrzeć na współczesną praktykę dyplomatyczną, zapoznasz się również z jej realiami. Zdobędziesz wiedzę o interakcjach między odmiennymi rodzajami dyplomacji, z odniesieniem do tradycji i różnych kultur. Program przygotowuje do pełnienia aktywnej funkcji na arenie międzynarodowej, wyposażając w wiedzę na temat międzynarodowego prawa, ekonomii i polityki, a także w umiejętności negocjacyjne i komunikacyjne niezbędne do budowania skutecznych, międzykulturowych relacji.

Jak to osiągniesz?
1
Prześledzisz najnowsze tendencje w dziedzinach dyplomacji i relacji międzykulturowych. Poznasz zagadnienia brandingu narodowego, e-dyplomacji czy zrównoważonego rozwoju i innowacji społecznych. Zgłębisz wizje przyszłości Europy i światowe strategie polityczne.

2
Poznasz skuteczne i niezbędne w dyplomacji techniki negocjacyjne. Nauczysz się analizowania i stawiania wniosków opartych na dogłębnym rozumieniu kluczowych wydarzeń w polityce międzynarodowej. Dowiesz się, jak stosować techniki lobbystyczne.

3
Praktyczne aspekty działań na arenie międzynarodowej poznasz podczas spotkań z wybitnymi specjalistkami/specjalistami w dziedzinie dyplomacji. Zajęcia prowadzą m.in. amb. prof. Paweł Dobrowolski, amb. dr Sławomir Klimkiewicz, amb. Grzegorz Dziemidowicz. To oni wprowadzą Cię w kulisy pracy w dyplomacji.

4
Poznasz zagadnienia z zakresu protokołu dyplomatycznego czy savoir-vivre. Podczas zajęć warsztatowych zdobędziesz liczne kompetencje, które są rzeczywiście cenione w dyplomacji.

5
Odbędziesz w czasie studiów praktyki w organizacjach międzynarodowych i placówkach dyplomatycznych, co pozwoli Ci na zdobycie praktycznego doświadczenia i zrozumienie dynamiki współczesnych stosunków międzynarodowych.

 

Twoje korzyści finansowe

  • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
  • Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych

 

Co po studiach?

  • Ambasady i placówki dyplomatyczne
  • Międzynarodowe organizacje i korporacje
  • Administracja publiczna
  • Organizacje pozarządowe

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).