Psychologia społeczna

Udostępnij strone

 

 1. Rodzaj studiów:
  I stopnia (licencjackie)
 2. Tryb studiów:
  stacjonarne

  (zobacz także: niestacjonarne)

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  3 lata (6 semestrów)
 5. Kierunek:
  Socjologia

 
Studiowanie psychologii społecznej to nie tylko nauka o ludziach i społeczeństwie. To przygotowanie do bycia liderką/liderem zmiany, zrozumienia ludzkiego zachowania oraz zdolności do tworzenia bardziej inkluzywnych przestrzeni społecznych.

Niektórzy spekulują na temat motywacji ludzi, a Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas, będziesz je rozumieć i analizować!

Z nami nie tylko zgłębisz tajniki wpływu społecznego. Zrozumiesz także, jak kształtują się postawy i zachowania w grupach. Dowiesz się, jak stereotypy i uprzedzenia wpływają na percepcję świata oraz jak można je modyfikować. Wiedzę uzupełnisz o praktyczne umiejętności w zakresie rozwiązywania konfliktów, prowadzenia negocjacji i budowania skutecznych kampanii społecznych. Nabędziesz kompetencje psychologiczne niezbędne w wielu dziedzinach zawodowych, zarówno związanych z życiem gospodarczym, jak i społecznym.
 

Jak to osiągniesz?
1
Przygotujesz się do stosowania różnych metod diagnozy psychologicznej (wywiad diagnostyczny, obserwacja, testy psychologiczne). Będziesz określać i rozwiązywać problemy, występujące w pracy zespołów i ich liderów, a także diagnozować źródła stresu w organizacjach i je redukować.

2
Zdobędziesz praktyczne umiejętności psychologiczne w zakresie efektywnego porozumiewania się (w tym również w obszarze międzykulturowym), określania barier komunikacyjnych oraz metod ich przezwyciężania.

3
Lepiej zrozumiesz siebie i swoje reakcje na otaczający świat. Przedmioty specjalnościowe pomogą Ci w lepszym zarządzaniu stresem, poprawie relacji interpersonalnych i ogólnego poczucia dobrostanu. Dowiesz się także, jak skutecznie motywować siebie samą/samego do działania.

4
Będziesz uczyć się, jak wykorzystywać wiedzę z psychologii społecznej w praktyce – zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, od HR po marketing i reklamę. Będziesz rozwijać i doskonalić kompetencje oraz umiejętności w praktyce, dzięki licznym warsztatom.

5
Wiedzę zdobędziesz od zespołu ekspertek/ekspertów z wiodących ośrodków naukowych w kraju. Wyposażony w nią, będziesz projektować działania na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia psychicznego, kształtować relacje i rozwiązywać konflikty, także w środowisku międzykulturowym.

 

Twoje korzyści finansowe

 • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
 • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu, suplementu, doradztwo zawodowe oraz porady psychologiczne
 • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
 • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne

 

Co po studiach?

 • Działy Human Resources
 • Agencje reklamowe
 • Agencje PR
 • Centra badań społecznych i marketingowych
 • Organizacje pozarządowe
 • Bankowość

 

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).