Socjologia: wyzwania współczesności (PL-EN)

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  II stopnia (magisterskie uzupełniające)
 2. Tryb studiów:

  stacjonarne

  (zobacz także: niestacjonarne)

 3. Język wykładowy:
  polski i angielski
  (studia dwujęzyczne)
 4. Czas trwania studiów:
  2 lata (4 semestry)
 5. Kierunek:
  Socjologia

Transformacje zachodzące we współczesnych społeczeństwach – ich szybkość i kompleksowość – budzą fascynację, ale równocześnie mogą przytłaczać. Studiowanie socjologii umożliwia dogłębne zrozumienie natury i skomplikowanego charakteru tych zmian, pozwalając jednocześnie na ich lepsze przyswojenie.

Niektórzy traktują socjologię jako sposób na zrozumienie przeszłości, Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas, zdobędziesz klucz do przewidywania przyszłości.

Specjalność daje Ci nie tylko szansę na zdobycie gruntownej wiedzy teoretycznej, ale również na rozwój praktycznych umiejętności, które pozwolą Ci stać się aktywną/aktywnym uczestniczką/uczestnikiem społeczeństwa, gotową/gotowym do działania w różnorodnych środowiskach zawodowych.

Jak to osiągniesz?
1
Interdyscyplinarne podejście do nauki pozwoli Ci zgłębić różnorodne obszary — od marketingu po współczesny aktywizm. Ta wszechstronna wiedza przygotuje Cię do pracy w szerokim spektrum sektorów – publicznym, politycznym, NGO, a nawet mediach.

2
Zdobędziesz solidne podstawy w zakresie zaawansowanych technik badawczych, zarówno ilościowych, jak i jakościowych. Nauczysz się analizować dane, co jest kluczowe do projektowania skutecznych badań społecznych oraz wyciągania praktycznych wniosków.

3
Wnikliwie przyjrzysz się kluczowym wyzwaniom XXI wieku. Zostaniesz wyposażona/wyposażony w narzędzia do analizy i reagowania na zmiany technologiczne, ekologiczne, społeczne i polityczne, z uwzględnieniem problemów takich jak nierówności i wykluczenie.

4
Uczyć się będziesz od doświadczonych socjolożek/socjologów i ekspertek/ekspertów w dziedzinie komunikacji społecznej, badań rynku, zarządzania personelem, co zapewni Ci dostęp do aktualnej wiedzy i realiów pracy w tych obszarach.

5
Realizacja własnych projektów, badań i analiz, pozwoli Ci na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Każde zadanie będzie szansą na rozwój umiejętności analitycznych, badawczych, a także komunikacyjnych, co znacząco wzbogaci Twoje CV i przygotuje do przyszłej kariery zawodowej.

 

Twoje korzyści finansowe

 • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
 • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
 • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
 • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne

 

Co po studiach?

 • Agencje marketingowe i Public Relations
 • Domy mediowe
 • Działy marketingu i PR w przedsiębiorstwach i instytucjach
 • Ośrodki badań opinii społecznej i rynku
 • Działy HR, agencje doradztwa personalnego, agencje headhunterskie
 • Ośrodki badawcze, analityczne i eksperckie
 • Organy administracji rządowej i publicznej
 • Sztaby wyborcze

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).