Sztuczna inteligencja i transhumanizm

Udostępnij strone

 

 1. Rodzaj studiów:
  I stopnia (licencjackie)
 2. Tryb studiów:

  niestacjonarne

  (zobacz także: stacjonarne)

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  3 lata (6 semestrów)
 5. Kierunek:
  Socjologia

 

 

Sztuczna inteligencja i transhumanizm to nie tylko nauka o najnowszych technologiach i przyszłości cywilizacji. To przygotowanie do bycia pionierką/pionierem w dziedzinie, która definiuje nowe granice możliwości ludzkości, zrozumienia skomplikowanych relacji między człowiekiem a maszyną oraz zdolności do projektowania rozwiązań, które uczynią nasze życie lepszym.

Niektórzy obawiają się przyszłości zdominowanej przez AI, a Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas, nauczysz się ją kształtować!

Z nami nie tylko poznasz algorytmy i systemy sztucznej inteligencji. Zrozumiesz również filozoficzne i etyczne aspekty transhumanizmu. Dowiesz się, jak technologia może wspierać rozwój ludzkości, przekraczając dotychczasowe ograniczenia. Nabędziesz kompetencje technologiczne i humanistyczne niezbędne w erze cyfrowej transformacji.

Jak to osiągniesz?
1
Dowiesz się, jak jest zbudowana i jak funkcjonuje sztuczna inteligencja w wymiarze technicznym, społecznym, kulturowym, politycznym czy gospodarczym. Dowiesz się, czym są technologie perswazji w interakcji człowiek – komputer, jakie funkcje pełnią oraz czym są istoty nieludzkie w środowisku społecznym.

2
Zaznajomisz się z aktualnymi i prognozowanymi trendami z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w społeczeństwie. Poznasz też zasady projektowania i zarządzania systemami AI w życiu społecznym. Szukanie odpowiedzi na pytania o naturę człowieczeństwa, etykę i przyszłość społeczeństw, przygotuje Cię do przemyślanego wprowadzania technologii w życie.

3
Przygotujesz się do pracy nad innowacyjnymi projektami, które mogą przynieść realną zmianę. AI oferuje bowiem potencjalne rozwiązania dla wielu współczesnych problemów, takich jak zmiany klimatyczne, medycyna, zarządzanie zasobami naturalnymi czy edukacja.

4
Będziesz uczyć się od ekspertek/ekspertów, którzy tworzą branżę sztucznej inteligencji w Polsce. Dzięki temu Twoja wiedza będzie aktualna, a umiejętności, które zdobędziesz, wykorzystasz w życiu zawodowym. O Twoją ścieżkę rozwoju zadba Akademickie Biuro Karier CC, oferujące wsparcie doradcze i coachingowe, przez cały okres trwania studiów.

5
Zrealizujesz projekty indywidualne i zespołowe z zakresu badań nad sztuczną inteligencją i transhumanizmem, korzystając z różnych metod (warsztaty, ćwiczenia, zajęcia w pracowniach komputerowych, zajęcia terenowe). Otworzy Ci to drogę do kariery w jednym z najbardziej dynamicznych sektorów rynku pracy, oferując wysokie zarobki i możliwości rozwoju.

 

Twoje korzyści finansowe

 • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
 • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
 • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
 • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
 • Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych

 

Co po studiach?

 • Firmy związane z gospodarką cyfrową (e-commerce)
 • Ośrodki badawcze zajmujące się analizą danych
 • Przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe
 • Banki, firmy ubezpieczeniowe i telekomunikacyjne
 • Administracja publiczna

 

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).