Collegium Procuratio

Udostępnij strone

Koło Naukowe Collegium Procuratio to organizacja zrzeszająca studentów z różnych kierunków, których łączy jedno – pasja do zarządzania.

Głównym celem koła jest promocja i kreowanie postawy przedsiębiorczej wśród środowiska akademickiego.

Swoje działania realizujemy poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń, uczestniczenie w konferencjach oraz spotkania ze specjalistami i praktykami z branży.

Collegium Procuratio stwarza możliwość realizacji własnych pomysłów, pobudza kreatywne myślenie i kształtuje kompetencje, które przydadzą się w przyszłej pracy zawodowej.

Koło tworzą ludzie, którzy wzajemnie się wspierają na każdym kroku, angażują się w różnego rodzaju inicjatywy, dbają o prawidłową komunikację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz koła, a także nie ograniczają się do jednej dziedziny. Oprócz zarządzania rozwijamy się również w takich obszarach jak finanse, HR czy marketing. Nie zapominamy również o dyplomacji i stosunkach międzynarodowych.

 

Wyznajemy zasadę „learning by doing”. Uczymy się w praktyce, nie boimy się popełniać błędów i sięgać po nowe wyzwania.

Do tej pory udało nam się zrealizować takie projekty, jak:

  • Test Mistrza Zarządzania – za jego pomocą każdy chętny może sprawdzić, czy posiada prawdziwe kompetencje lidera i czy kierunek zarządzania jest właśnie dla niego. Test składa się 12 specjalnie przygotowanych pytań, a każde z nich nawiązuje do różnych sytuacji życiowych i pozwala na sprawdzenie, jakie metody i kompetencje z dziedziny zarządzania są przydatne na co dzień. Link do testu -> https://bit.ly/3p94kjK
  • „Wrzuć studia na wyższy level” – cykl spotkań ze specjalistami i absolwentami, w ramach których dowiedzieliśmy się jak realizować inicjatywy studenckie na uczelni, dlaczego warto działać w organizacjach studenckich, a także jak stawiać pierwsze kroki w kierunku wymarzonej kariery.
  • Szkolenie z zarządzania projektami online – przeprowadziliśmy szkolenie dla członków organizacji studenckiej AEGEE Poznań.
  • Świąteczny konkurs artystyczny „Poczuj święta wszystkimi zmysłami” – celem projektu było popularyzowanie wiedzy o polskich i zagranicznych tradycjach świątecznych oraz zwiększenie zaangażowania studentów w życie społeczne uczelni poprzez udział w konkursie artystycznym, jak również wsparcie akcji charytatywnych.

Każdy uczestnik miał możliwość stworzyć swoje dzieło artystyczne – narysować obraz, nagrać wideo, zaśpiewać piosenkę czy – nawet – upiec świąteczne ciasto, zrobić zdjęcie i przesłać do oceny jury. Biorący udział studenci starali się na różne sposoby przekazać świąteczny klimat oraz prawdziwie poczuć święta wszystkimi zmysłami. Projekt został zakończony sukcesem, w rezultacie w tym roku przygotowujemy dla Was kolejną edycję tego konkursu!

  • Studia Liberalia – to nowy cykl webinariów poruszających najważniejsze kwestie z zakresu stosunków międzynarodowych, prowadzonych przez studentów dla wszystkich tych, którzy czują głód wiedzy i nie boją się sięgać po więcej!

Na  całoroczny cykl spotkań składają się m.in.: rozmowy z ekspertami i specjalistami, którzy jak nikt inny potrafią w praktyczny sposób przekazać to, co najistotniejsze, szeroki zakres tematów, od dyplomacji i ekonomii po prawo międzynarodowe i kulturę, społeczna podróż po wszystkich kontynentach, a nie tylko po Europie czy USA!

 

Ponadto realizujemy różnorodne cykle na naszych social media:

  • PROduktywny start tygodnia – co tydzień zbieramy i publikujemy listę darmowych webinarów, dzięki którym wspieramy rozwój społeczności Collegium Civitas.
  • Czy wiesz, że… – cykl, w którym znajdziesz wiele nietypowych faktów i ciekawostek z życia wybitnych i znanych osób.
  • Finanse po studencku – użyteczne posty, w których znajdziesz korzystne tricki i lifehacki o tym, jak efektywnie zarządzać swoimi finansami oraz dużo ciekawej wiedzy ekonomicznej.
  • Rozwój bez granic – to cykl przedstawiający międzynarodowe projekty, dzięki którym nie tylko zyskacie życiowe doświadczenie, ale także będziecie mogli przeżyć największą przygodę swojego życia!
  • PROzarządzanie – to seria publikacji szerząca wiedzę o efektywnych sposobach i metodach zarządzania swoim czasem, zwiększenia efektywności oraz skuteczności pracy. Z tych postów dowiesz się m.in. jak zarządzać swoim czasem w ten sposób, aby zarówno pójść z przyjaciółmi na imprezę, jak i celująco zaliczyć swoją sesję egzaminacyjną!

 

Jesteśmy prężnie rozwijającym się kołem, do którego należy już ponad 50 studentów i studentek chętnych do działania i poszerzania swoich horyzontów wiedzy!

 

Zarząd:

Przewodnicząca: Sara Chojnacka

Wice-przewodnicząca: Alina Palamarchuk

Sekretarz: Konrad Jóźwiak

Skarbnik: Marcin Sykulski

Koordynatorka grupy współprac: Małgorzata Golak

Koordynator grupy HR: Bartłomiej Przybysz

Koordynator grupy marketingowej: Mariusz Białkowski

Opiekunka koła: Izabela Sarosiek

 

Dołącz do Collegium Procuratio i zdobądź licencję na zarządzanie!

Poniżej link do naszego Linktree, gdzie znajdziesz wszystkie odnośniki do obecnych wydarzeń oraz naszych social media:

https://linktr.ee/CollegiumProcuratio

 

Zachęcamy również do kontaktu z nami i drogą mailową:

kn.collegium.procuratio@civitas.edu.pl

Czekamy na CIEBIE!