5. Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Nudologiczna w Collegium Civitas

Udostępnij strone

13.10.2022

Wszystkich badaczy i badaczki zainteresowanych tematyką nudy – niezależnie od stopnia zaawansowania i uprawianej dyscypliny – zapraszamy do udziału w 5. Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Nudologicznej – Nuda akademicko, która odbędzie się w dn. 24-25 lutego 2023 r. w Collegium Civitas w Warszawie.

Na zgłoszenia przez formularz kontaktowy, zawierające m.in. tytuł i abstrakt wystąpienia, czekamy do 18 grudnia 2022 r. W razie wątpliwości zachęcamy do sprawdzenia regulaminu wydarzenia  lub kontaktu z organizatorem konferencji, dr. Mariuszem Finkielszteinem (mariusz.finkielsztein@civitas.edu.pl).

Konferencja ma charakter multidyscyplinarny. Jesteśmy zainteresowani każdym tematem dotyczącym nudy lub związanych z nią stanów niezależnie od dyscypliny naukowej. Propozycje mogą mieć charakter teoretyczny, empiryczny lub metodologiczny. Proponujemy 7 sesji tematycznych o nudzie (są one jedynie naszymi sugestiami – jesteśmy otwarci na wszystkie nowe pomysły):

  • historia nudy,
  • psychologia nudy,
  • filozofia nudy,
  • socjologia nudy,
  • nuda szkolna i akademicka,
  • nuda w kulturze,
  • nuda w literaturze,
  • sesja otwarta (wszystko, co nie zostało wymienione wyżej, a ma związek z nudą lub pokrewnymi jej stanami).

 

Formularz rejestracyjny dla osób z referatem
 

Formularz rejestracyjny dla wolnych słuchaczy (bez referatu)
 

Planowana jest publikacja pokonferencyjna w formie specjalnego numeru o nudzie w wydawanym przez Collegium Civitas czasopiśmie naukowym „Zoon Politikon” (20 pkt. wg wykazu MEiN).

Warunkiem czynnego udziału w konferencji jest uiszczenie opłaty konferencyjnej (100 zł). Uczestnictwo bierne w roli wolnego słuchacza jest bezpłatne.

Szczegółowy harmonogram oraz wskazówki dotyczące opłaty konferencyjnej dostępne są na stronie:  https://civitas.edu.pl/pl/nauka-i-rozwoj/5-ogolnopolska-interdyscyplinarna-konferencja-nudologiczna-nuda-akademicko-24-25-lutego-2023