Collegium Civitas – po raz kolejny w czołówce Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy!

Udostępnij strone

22.06.2022

Kierunek Socjologia w Collegium Civitas już 3. rok z rzędu zajmuje 1. miejsce w rankingu kierunków studiów Perspektywy 2022 wśród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce, wysoką pozycję zdobył również kierunek Stosunki międzynarodowe. Bardzo dobre wyniki nasza Uczelnia uzyskała także w kategoriach „Absolwent na rynku pracy”, „Prestiż” i „Umiędzynarodowienie uczelni”.

Na podium znalazł się nie tylko kierunek Socjologia (1. miejsce), ale również Stosunki międzynarodowe (3. miejsce). W kategorii „Absolwent na rynku pracy” Collegium Civitas uzyskało również wysoką – 3. lokatę wśród uczelni niepublicznych w Polsce oraz 5. pozycję w kategoriach „Prestiż” i “Umiędzynarodowienie”.
Podium w kategorii „Absolwent na rynku pracy”, odzwierciedla pozycję absolwentów naszej Uczelni na rynku pracy – dane koncentrują się na sytuacji zawodowej absolwentów w pierwszym roku po zakończeniu studiów i zostały przygotowane na podstawie ogólnopolskiego badania Ekonomiczne Losy Absolwentów przeprowadzanego przez MNiSW.

Socjologia oferowana w Collegium Civitas już po raz trzeci uznana została najlepszym kierunkiem na uczelniach niepublicznych w Polsce. Co ważne, w rankingu kierunków, wśród wszystkich uczelni biorących udział w rankingu Perspektywy 2022 (publicznych i niepublicznych), zajęła zaszczytne – 10. miejsce.

Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: „Prestiż”, „Absolwent na rynku pracy”, „Potencjał naukowy”, „Innowacyjność”, „Efektywność naukowa”, „Warunki kształcenia” i „Umiędzynarodowienie”. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości „IREG Approved ”.

Więcej informacji o rankingu: https://2022.ranking.perspektywy.pl/2022/
Więcej informacji o ofercie studiów Collegium Civitas na rok akademicki 2022/2023: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/wybierz-studia