Poznaliśmy nazwiska prelegentów II Ogólnopolskiej Konferencji Sekcji Badań Komunikacji Społecznej PTS „Komunikacja w stanie wzmożenia”

14.08.2024

Miło nam poinformować, że dostępny jest już program II Ogólnopolskiej Konferencji Sekcji Badań Komunikacji Społecznej PTS „Komunikacja w stanie wzmożenia”, której Collegium Civitas jest współorganizatorem i gospodarzem.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-24 września 2024. Tegoroczna edycja poświęcona będzie intensyfikacji komunikowania w wymiarze ilościowym i jakościowym, wywołującej skutki zarówno u nas indywidualnie, jaki i u całego społeczeństwa.

Osoby zainteresowane tą tematyką zapraszamy do udziału w charakterze słuchaczy i słuchaczek.

PROGRAM KONFERENCJI

Pierwszy dzień wydarzenia uświetni wykład otwierający, zatytułowany „Ciężar komunikacji”, który wygłosi prof. dr hab. Marek Krajewski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

WYKŁAD OTWIERAJĄCY „CIĘŻAR KOMUNIKACJI”

Uwaga! Osoby zainteresowane udziałem w konferencji w roli wolnych słuchaczy, które nie są pracownikami, studentami lub słuchaczami Collegium Civitas, prosimy o zarejestrowanie się przez formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy także do zapoznania się z opisem seminarium „STYKI: badania komunikacji społecznej – socjologia na stykach dyscyplin”, poświęconego analizie korpusowej i metodologii teorii ugruntowanej w badaniach dyskursu medialnego o uchodźcach z Ukrainy, które drugiego dnia konferencji poprowadzą dr Marcin Deutschmann i dr Jędrzej Olejniczak z Uniwersytetu Opolskiego.

SEMINARIUM METODOLOGICZNE „STYKI: BADANIA KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ – SOCJOLOGIA NA STYKACH DYSCYPLIN”