Co robimy, aby być eko? Prośrodowiskowe badania w Europie | Civitas on Air & PASSION #4

Udostępnij strone

 

W jaki sposób Polki i Polacy starają się chronić środowisko naturalne przy okazji swoich codziennych wyborów i nawyków? Czy płeć ma w tym przypadku znaczenie? Skąd czerpią wiedzę na ten temat i czego są w stanie się wyrzec, aby poprawić sytuację naszej planety? Jak wypadają przy tym na tle Brytyjczyków, Szwedów, Portugalczyków i Greków?

Gościnią Mirelli Panek-Owsiańskiej była dr Katarzyna Iwińska, kierowniczka projektu PASSION – międzynarodowego partnerstwa akademickiego dla zrównoważonego rozwoju i innowacji społecznych. Liderem projektu było Collegium Civitas, które zrealizowało go we współpracy z uczelniami z Wielkiej Brytanii, Grecji, Portugalii, Szwecji i Islandii.

Badanie postaw i zachowań prośrodowiskowych zostało zrealizowane techniką CAWI na próbie 2502 osób w wieku 18–45 lat w Grecji, Polsce, Portugalii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Próba odzwierciedlała strukturę populacji ze względu na płeć, wiek i miejsce zamieszkania. Raport z badania: http://passion.civitas.edu.pl/raport-passion.pdf

Podcast powstał w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz zrównoważonego rozwoju i innowacji społecznych” (PASSION), sfinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe na podstawie decyzji nr PPI/APM/2019/1/00096/DEC/01.

Strona internetowa projektu: https://passion.civitas.edu.pl/

Realizacja nagrań i postprodukcja: Krzysztof Tyczyński.