„Kluczowe megatrendy w bezpieczeństwie państwa XXI wieku” – webinar

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2021-05-13

Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas zaprasza na czwarty webinar z cyklu: Caffé Civitas – cykl spotkań autorskich

 

Kluczowe megatrendy w bezpieczeństwie państwa XXI wieku.

13.05.2021, godz. 18.00

 

Link do spotkania online Spotkanie „Kluczowe megatrendy w bezpieczeństwie państwa XXI wieku – 13.05.2021.

 

Gościem wydarzenia będzie Kierownik Pracowni Walki Informacyjnej Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi: dr hab. Tomasz Aleksandrowicz, prof. WSPol.

Punktem wyjścia do debaty będzie najnowsza publikacja Profesora zatytułowana: Kluczowe megatrendy w bezpieczeństwie państwa XXI wieku., która ukazała się w Wydawnictwie Difin. Książka poświęcona jest rozpoznaniu i analizie megatrendów, które będą kształtować międzynarodowe środowisko bezpieczeństwa w połowie XXI wieku. Autor podkreśla różnice pomiędzy zachodzącymi obecnie zmianami i tymi, z którymi mieliśmy do czynienia w przeszłości. W publikacji zidentyfikowane są trzy podstawowe megatrendy kształtujące międzynarodowe środowisko bezpieczeństwa tj.: rozwój nowoczesnych technologii, rekonfiguracja układu sił na arenie międzynarodowej oraz kryzys systemu liberalno-demokratycznego wraz z kwestiami demograficznymi i konsekwencjami zmian klimatycznych. Uwagę poświęcono także Czarnym Łabędziom – zjawiskom i procesom, które nie są jeszcze w pełni dostrzegalne, a które będą w przyszłości stanowić istotny czynnik zmian rzeczywistości.

 

Więcej: