Jak przeżyć zamach terrorystyczny? Spotkanie z ekspertami Collegium Civitas

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2018-03-28

Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas serdecznie zaprasza na

 

spotkanie z dr. Krzysztofem Liedlem i Pauliną Piasecką

– autorami książki „Bezpieczeństwo w czasach terroryzmu. Jak przeżyć zamach terrorystyczny”.

 

Spotkanie odbędzie się w środę, 28 marca 2018 r. o godz. 17:00 w Głównej Księgarni Naukowej im. B. Prusa przy ul. Krakowskie Przedmieście 7 w Warszawie.

 

Poradnik „Bezpieczeństwo w czasach terroryzmu. Jak przeżyć zamach terrorystyczny” prezentuje zagadnienia związane z różnorodnymi zagrożeniami dotykającymi współczesne państwa i ich obywateli. Ukazuje przekrój form i metod ataków terrorystycznych, z którymi można spotkać się we współczesnym świecie. Zawiera wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób można przygotować siebie, swoich bliskich, a także instytucję za bezpieczeństwo której odpowiada, na zagrożenia zarówno w wymiarze fizycznym, informacyjnym jak i organizacyjnym.

Publikacja porusza m.in. tematy związane z rozpoznawaniem symptomów zagrożenia atakiem terrorystycznym, zasadami zachowania w sytuacji ataku terrorystycznego, postępowaniem w sytuacji zagrożenia bombowego, zachowaniem w sytuacji ataku aktywnego napastnika (active shooter) oraz w sytuacji zakładniczej. Autorzy opisują także zasady przygotowania firmy na zagrożenie terrorystyczne, rolę architektury jako bariery dla terroryzmu oraz podstawy pierwszej pomocy w przypadku pojawienia się osób poszkodowanych w wyniku ataku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.