Rektor Collegium Civitas ponownie Przewodniczącym KRAUN

12.06.2024

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10 czerwca 2024 roku, podczas spotkania sprawozdawczo-wyborczego Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Niepublicznych (KRAUN), Rektor Collegium Civitas, dr hab. Stanisław Mocek, prof. CC, został jednogłośnie wybrany na Przewodniczącego KRAUN na kadencję 2024-2028.

Dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, Rektor Akademii WSB, kontynuuje swoją funkcję jako Wiceprzewodnicząca KRAUN.

KRAUN zrzesza najlepsze uczelnie niepubliczne w kraju i ma na celu inspirowanie oraz reprezentowanie wspólnych interesów tych uczelni. Przewodniczący KRAUN jest również członkiem i reprezentantem uczelni niepublicznych w Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Profesor Stanisław Mocek, socjolog, politolog i medioznawca, od 2012 roku pełni funkcję Rektora Collegium Civitas. W latach 1990-2014 pracował w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Jest także członkiem Rady Naukowej ISP PAN. W swojej pracy naukowej zajmuje się m.in. zagadnieniami polskiej sceny politycznej, mediów, procesów wyborczych, dyskursu politycznego oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Gratulujemy Panu Rektorowi i życzymy dalszych sukcesów!