Edukacja online w uczelni – doświadczenia i perspektywy

Jakie myśli towarzyszyły pracownikom akademickim pierwszych doświadczeń nauczania online? Jak środowisko nauczycieli akademickich zaadaptowało się do zajęć zdalnych? Czy edukacja w środowisku wirtualnym zastąpi tradycyjny model? Jakie problemy napotykają wykładowcy?

W kolejnym odcinku podcastu Civitas on Air pt. o problemach, wyzwaniach środowiska akademickiego w kontekście nauczania zdalnego rozmawiają dr hab. Krzysztof Kasianiuk, prof. CC (Collegium Civitas) oraz mgr Piotr Rutkowski.

Platforma Digital Competence Learning Hub, która wspiera nauczycieli szkolnictwa wyższego w procesie podnoszenia kompetencji cyfrowych dostępna jest pod linkiem: https://advicehub.civitas.edu.pl/

Platforma powstała w ramach projektu Advancing Digital Competence in Higher Education (ADVICE) finansowanego w ramach programu Erasmus+ Strategic Partnership.

Zapraszamy do zapoznania się z raportami:

• Nauczanie zdalne. Oswojenie (nie)znanego. Wpływ pandemii COVID-19 na szkolnictwo wyższe
  • The impact of COVID-19 on higher education. A review of emerging evidence: analytical report