Język polski – powtórka do matury

Serdecznie zapraszamy tegoroczne Maturzystki i Maturzystów do skorzystania z bezpłatnej oferty powtórek do matury z Collegium Civitas!
Powtórki są bezpłatne i odbywają się w formule online. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

24.02.2024 r. (sobota), 10.00 – 14.00

W programie:

• omówienie zadań maturalnych na przykładzie arkusza z matury 2023;
  • pisanie rozprawki (rodzaje tematów, przygotowanie konspektu, dobór lektur i kontekstów);
  • pisanie notatki syntetyzującej (przykładowy temat i przykładowa notatka);
  • przegląd epok literackich wraz ze wskazaniem najważniejszych lektur;
  • propozycje zaskakujących, krótkich tekstów, z którymi można się zapoznać w kilka minut i wykorzystać na maturze;
  • matura ustna (jak się przygotować, jak odpowiadać).

W czasie spotkania przewidziana jest 30-minutowa przerwa.

Zapisy przez stronę evenea.pl.
(https://app.evenea.pl/event/powtorkazjezykapolskiego2024)

Prowadzący:
Iwo Scelina – nauczyciel z 25-letnim doświadczeniem dydaktycznym, aktywny egzaminator CKE, coach. Założyciel portalu „Matura na maksa!”. Ukończył Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Śląskim i od 25 lat wędruje szlakami literatury, języka i kultury z kolejnymi rocznikami swoich uczniów. Pomaga im w osiąganiu nie tylko jak najwyższych wyników podczas egzaminu dojrzałości, ale również wspiera ich rozwój osobisty w czasie spotkań indywidualnych i grupowych. Wskazuje, jak praktycznie można wykorzystać wiedzę humanistyczną na co dzień, jak odkrywać wskazówki dotyczące teraźniejszości i życia w dziełach sprzed lat i wieków.

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZEGO FANPAGE’A: Facebook Collegium Civitas

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).