- Rodzaj studiów:I stopnia (licencjackie)
- Tryb studiów:
stacjonarne
- Język wykładowy:polski i angielski
- Czas trwania studiów:3 lata (6 semestrów)
- Kierunek:Dziennikarstwo i nowe media
Czego się nauczysz?
- Poznasz globalne wyzwania ekologiczne i ideę zrównoważonego rozwoju państw oraz organizacji międzynarodowych, a także ewolucję dyplomacji środowiskowej.
- Zdobędziesz wiedzę o międzynarodowym prawie ekologicznym, zmianach klimatycznych i regulacjach dotyczących zasobów naturalnych.
- Zrozumiesz przyczyny kryzysów ekologicznych i społecznych oraz sposoby ich rozwiązywania dzięki współpracy międzynarodowej i prawu ochrony środowiska.
- Dowiesz się, jak instytucje takie jak ONZ czy Unia Europejska chronią środowisko, bioróżnorodność i wspierają zrównoważony rozwój.
- Rozwiniesz umiejętności badawcze potrzebne do oceny skutków polityk środowiskowych i działań związanych z gospodarką obiegu zamkniętego.
- Nauczysz się analizować wyzwania ekologiczne w kontekście międzynarodowym, korzystając z wiedzy ekspertów i praktyków tej dziedziny.
Praca dla Ciebie
- Rozwiniesz karierę w obszarze międzynarodowego prawa ochrony środowiska, reprezentując organizacje przed instytucjami Unii Europejskiej i ONZ.
- Zostaniesz ekspertem ds. zrównoważonego rozwoju, analizując regulacje ekologiczne w think tankach, firmach doradczych i agencjach rządowych.
- Możesz pracować w NGO zajmujących się ochroną środowiska, pomocą humanitarną i rozwiązywaniem globalnych wyzwań, w tym zmianami klimatycznymi.
- Zaczniesz pracę w administracji lub organizacji międzynarodowej, wdrażając polityki zrównoważonego rozwoju i regulacje UE.
- Zostaniesz specjalistą ds. prawa ekologicznego i zrównoważonego rozwoju, zajmiesz się regulacjami UE i międzynarodową współpracą w ochronie środowiska.
- Zostaniesz dziennikarzem specjalizującym się w prawie ekologicznym, komentującym zmiany klimatyczne i polityki środowiskowe na świecie.
Wybierając studia dwujęzyczne będziesz realizować przedmioty kierunkowe w języku angielskim, a przedmioty specjalności - po polsku.
Kontakt
Biuro Rekrutacji Uniwersytetu Civitas
22 656 71 89
pok. 1251,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa