Studium Kreatywnego Pisania

Udostępnij strone

KIEROWNIK STUDIÓW:

mgr Monika Wasilewska – absolwentka pierwszej edycji SKP oraz studiów magisterskich i doktoranckich w Katedrze Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego. Wieloletnia recenzentka teatralna łódzkiej „Gazety Wyborczej”, laureatka Złotego Pióra dla najlepszego łódzkiego krytyka. Prowadziła zajęcia z teatrologii i teorii widowisk na UŁ, a w Studium Kreatywnego Pisania uczy dramatopisarstwa. Zawodowo zajmuje się również copywritingiem i redakcją tekstów. Dwukrotna finalistka Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu; publikowała także w „Dialogu. Miesięczniku poświęconym dramaturgii współczesnej”, „Teatrze”, „Dekadzie literackiej” i „Tyglu Kultury”.

 

ZAJĘCIA PROWADZĄ M.IN*:
dr Krystyna Bezubik – doktor literaturoznawstwa, pisarka, nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem, blogerka, autorka książek literackich i poradnikowych, jurorka w konkursach literackich. Publikowała m.in. w „Fa-arcie”, „Epei”, „Wysokich Obcasach” i „Pamiętniku Literackim”. Od ponad 10 lat prowadzi kursy i warsztaty kreatywnego pisania pod wspólną nazwą „Piszę, bo chcę”. Pracuje z osobami, które chcą pisać tak, by inni chcieli to czytać.

mgr Magdalena Cicha-Kłak – literaturoznawczyni, absolwentka polonistyki na UJ oraz podyplomowych studiów polityki wydawniczej i księgarstwa na UW, redaktorka wydawnicza z kilkunastoletnim stażem, współpracuje z wydawcami książek dla dzieci i dorosłych.

mgr Anna Ciszowska – teatrolożka, reżyserka, animatorka kultury. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim oraz Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie (WZ we Wrocławiu). Ekspertka w zakresie edukacji kulturalnej i pedagogiki teatru. Wykładowczyni podstaw reżyserii w Studium Sztuki Aktorskiej STA w Poznaniu. Jurorka krajowych i międzynarodowych festiwali teatralnych. Była dyrektorka Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Jej dorobek reżyserski obejmuje produkcje teatralne (zawodowe i offowe), video art oraz filmowe. Trzykrotnie nagrodzona przez Miasto Łódź za osiągnięcia edukacyjne i artystyczne. Laureatka nagrody Ministra Edukacji i wielu nagród teatralnych, m.in dwóch Złotych Masek. Zarządzała też dużymi projektami kulturalnymi, jak ogólnopolskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru „Dotknij Teatru”.

dr Ewa Madeyska – literaturoznawczyni, pisarka, dramatopisarka, scenarzystka, podkasterka. Wieloletnia współpracowniczka Collegium Civitas. Współtwórczyni Studium Kreatywnego Pisania. Prowadzi podkast pt. Twórcze pisanie, w którym opowiada o tym, jak dobrze pisać literaturę. Z ludźmi oraz z ich tekstami pracuje warsztatowo bez przerwy od 2010 roku.

mgr Maciej Słowiński – absolwent scenariopisarstwa w PWSFTViT w Łodzi, scenarzysta, konsultant scenariuszowy, wykładowca i propagator sztuki scenariopisarstwa. Współscenarzysta pełnometrażowego filmu fabularnego „Rój” (pierwszego polskiego filmu finansowanego metodą crowdinvestingu). Zwycięzca konkursu na stypendium scenariuszowe Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej i scenarzysta pełnometrażowego filmu fabularnego o Elżbiecie Zawackiej (obecnie w preprodukcji). Główny scenarzysta serialu animowanego fantasy / sci-fi realizowanego przez Pigeon Studio. Twórca bloga przygodyscenarzysty.pl, pomysłodawca i współorganizator konkursu scenariuszowego Script Up.

mgr Ewelina Szyszkowska – ekspertka rynku wydawniczego związana z branżą ponad dwadzieścia lat. Wydawca kilkudziesięciu publikacji z zakresu nauk społecznych i humanistycznych. Wieloletnia szefowa redakcji akademickiej i medycznej, Dyrektor Wydawniczy Wydawnictwa Naukowego PWN i Wydawnictwa Lekarskiego PZWL w latach 2016–2020. Otrzymała Nagrodę Główną w konkursie Academia dla najlepszej książki akademickiej za wydanie „Leksykonu literatury polskiego średniowiecza” Teresy Michałowskiej (2011). Obecnie współpracuje z autorami i wydawcami jako mentorka, redaktorka oraz recenzentka maszynopisów.
Pod nazwiskiem Ewelina Matuszkiewicz opublikowała cykl powieści obyczajowych, których akcja dzieje się w jej rodzinnych stronach „Biały latawiec” (2017), „Noc komety” (2018), „Cudne manowce” (2020), „Wieża samotności” (2021). Za swoją twórczość nominowana do nagrody Człowieka Roku Powiatu Kozienickiego w kategorii Kultura (2019).

*kadra może ulec nieznacznym zmianom.

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
e-mail: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa