-
Rodzaj studiów:I stopnia (licencjackie)
-
Tryb studiów:
stacjonarne
(zobacz także: niestacjonarne)
-
Język wykładowy:polski i angielski
-
Czas trwania studiów:3 lata (6 semestrów)
-
Kierunek:Stosunki międzynarodowe
Chcesz dowiedzieć się, jaki wpływ mają media społecznościowe na bezpieczeństwo, jak zwalczać i tropić przestępczość komputerową i jak wykorzystać do tego dane z internetu i big data? Wybierz specjalność Cyberbezpieczeństwo. To intensywnie rozwijająca się dziedzina, dająca szerokie perspektywy rozwoju.
Twoje 5 kroków do kariery
1
Poznaj trendy
Poznasz najważniejsze kwestie związane z cyberbezpieczeństwem: walka informacyjna, social media, konflikty hybrydowe, zarządzanie ryzykiem w obszarze cyberbezpieczeństwa i czy bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz niezbędne metody i narzędzia do tego, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie firmie w cyfrowym otoczeniu. Dowiesz się, jak zarządzać bezpieczeństwem organizacji w środowisku cyfrowym oraz jak analizować ryzyka i prognozować zagrożenia.
3
Ucz się od praktyków
Uczysz się od ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, pracujących na co dzień zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Oni wprowadzą Cię w praktyczne zagadnienia tej dziedziny i wskażą perspektywy rozwoju.
4
Ucz się w praktyce
Zdobędziesz praktyczną wiedzę podczas licznych zajęć warsztatowych i ćwiczeń. Pod opieką prowadzących zastosujesz poznane techniki, w tym także – np. prowadzenia audytu teleinformatycznego.
5
Buduj swoje CV
Podczas zajęć zrealizujesz liczne projekty i nauczysz się stosowania konkretnych narzędzi i technik. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobędziesz w ramach praktyk w firmie. Pozwoli ci to przekonać się, jak wygląda praca specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa. Dostaniesz też swoje pierwsze zadania do wykonania.
Atuty
- Studia łączą wiedzę z zakresu stosunków międzynarodowych oraz IT– znajomość globalnych procesów i zależności pomoże Ci skuteczniej przeciwdziałać cyberprzestępstwom;
- Program specjalności powstał w ścisłej współpracy z praktykami – dlatego uczysz się tego, co ważne, potrzebne i co wykorzystasz w swojej pracy;
- Uczysz się od najlepszych ekspertów – oni będą twoimi mentorami i wprowadzą cię w wyzwania praktyczne i zagadnienia teoretyczne związane z bezpieczeństwem cyfrowym firm i instytucji;
- masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów;
- studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
- masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
- certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.
Jesteśmy także online:
- sposób realizacji zajęć dopasowany do sytuacji epidemicznej w kraju – planowo zajęcia odbywają się w siedzibie uczelni, możliwy jest system mieszany lub całkowicie online;
- kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno online, jak i w salach wykładowych;
- większość zajęć online realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
- dostępne trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość.
Gdzie możesz pracować po studiach:
- administracja publiczna;
- ministerstwa;
- międzynarodowe agencje ds. bezpieczeństwa;
- firmy i korporacje;
- firmy konsultingowe.
Kontakt
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa