Enoturystyka dla zaawansowanych - kurs

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  Kurs
 2. Tryb:

  niestacjonarny – zajęcia w siedzibie uczelni oraz wyjazdy

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  styczeń 2023 r.

Kurs przeznaczony jest dla absolwentów kierunków studiów podyplomowych „Wiedza o winie. Media, rynek, kultura” oraz „Teoria i praktyka sommelierska” w Collegium Civitas i stanowi okrojoną wersję rocznych studiów podyplomowych z enoturystyki (program kursu pomija zajęcia dotyczące podstaw wiedzy o winie).

W przypadku chęci zapisania się na kurs prosimy o kontakt z Działem Rekrutacji pod adresem: podyplomowe.rekrutacja@civitas.edu.pl

W ramach kursu słuchacze poszerzą swoją wiedzę z zakresu geografii wina o informację związane z organizacją turystyki winnej i kulinarnej w ponad 40 regionach winiarskich świata, a także będą mieli możliwość uczestniczenia w dwóch objazdach studenckich (jeden zagraniczny i jeden krajowy).

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o winie i przygotować się do zawodu przewodnika po świecie win lub organizatora wyjazdów enoturystycznych? A może wino to po prostu Twoja pasja i chcesz wiedzieć o nim jak najwięcej? Wybierz kurs Enoturystyka i ucz się od najlepszych ekspertów w Polsce. W czasie studiów skosztujesz niemal 100 gatunków różnych win.

Program przygotowany pod patronatem magazynu „Czas Wina” – największego specjalistycznego magazynu winiarskiego w Polsce. 

Atuty:

 • zdobędziesz kompleksową wiedzę o kilkudziesięciu najważniejszych destynacjach enoturystycznych świata, poznasz i spróbujesz powstające tam wina, dowiesz się, gdzie warto szukać najlepszych noclegów, gdzie urządzić niezapomnianą degustację czy zjeść znakomitą kolację z miejscowym winem.
 • rozwiniesz swoją wrażliwość sensoryczną i umiejętność opisu wina – w trakcie zajęć skosztujesz ok. 100 gatunków win;
 • poznasz praktyczne aspekty organizacji wyjazdów turystycznych – dowiesz się od praktyków z kilkunastoletnim doświadczeniem, jak przygotować wyjazd, poznasz aspekty prawne i logistyczne turystyki zagranicznej.

 

 

Patron

kierunku

 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa