-
Rodzaj studiów:I stopnia (licencjackie)
-
Tryb studiów:stacjonarne
-
Język wykładowy:polski i angielski
-
Czas trwania studiów:3 lata (6 semestrów)
-
Kierunek:Socjologia
Połącz wiedzę socjologiczną z warsztatem kryminologa. Nauczysz się analizować zachowania pożądane, a jednocześnie przeciwdziałać przestępczości. To dwa bieguny naszego życia społecznego. Zdobędziesz różnorodne umiejętności, które pozwolą Ci na swobodne wybory ścieżek kariery.
Twoje 5 kroków do kariery
1
Poznaj trendy
Poznasz najnowszą metodologię badań kryminologicznych oraz nowoczesne technologie IT w zakresie cyberprzestępczości. Nauczysz się stosować wiedzę psychologiczną oraz socjologiczną do wyjaśniania i przewidywania zdarzeń kryminalnych i przeciwdziałania im.
2
Dowiedz się, jak pracuje socjolog
Równolegle z wiedzą z zakresu kryminologii będziesz rozwijać warsztat socjologa. Nauczysz się pracować ze specjalistycznymi programami do analizy danych jakościowych i ilościowych, dzięki czemu samodzielnie zaprojektujesz i zrealizujesz badania rynku, a także zinterpretujesz wyniki – to ceniona umiejętność w agencjach badawczych.
3
Ucz się od praktyków
W świat kryminologii wprowadzą Cię eksperci z bogatym doświadczeniem np. w Policji czy instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju. To oni też stworzyli program tych studiów, dzięki czemu masz pewność, że zdobywasz wiedzę i umiejętności, które wykorzystasz w przyszłej pracy.
4
Ucz się w praktyce
Studia bazują na licznych zajęciach warsztatowych. Przygotujesz także projekty dotyczące interesujących Cię zagadnień kryminologicznych i socjologicznych, np. koncepcje programów profilaktycznych czy analizy aktualnych zjawisk.
5
Buduj swoje CV
Zdobędziesz konkretne umiejętności, np. tworzenia zabezpieczeń przed cyberatakami, przeciwdziałania przestępczości, analiz czy rozwiązywania problemów społecznych. To cenne punkty w CV.
Atuty:
- otrzymasz wszechstronną wiedzę: od prawa karnego po taktyki przeciwdziałania terrorowi bombowemu, wzmocnioną o znajomość teorii psychologicznych i rzetelny warsztat socjologa;
- zdobędziesz umiejętności, które ceni rynek pracy: np. analizy ryzyk i zagrożeń w otoczeniu organizacji, identyfikowania i prognozowania zagrożeń czy projektowania i planowania implementacji programów profilaktycznych;
- przygotujesz się do pracy w różnych zawodach: od stanowisk związanych z cyberbezpieczeństwem, po zawód analityka danych czy mediatora – będziesz mógł wybrać taką pracę, jaka naprawdę sprawi Ci radość;
- przez proces wyboru ścieżki kariery przeprowadzą Cię Twoi wykładowcy, którzy od lat pracują w branżach związanych z kryminalistyką i socjologią. Pytaj ich o wszystko, doradzą Ci i podpowiedzą ciekawe rozwiązania.
- masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów
- studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce
- masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
- certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.
Jesteśmy także online:
- w semestrze zimowym 2020/2021 zrealizowaliśmy łącznie 6367 jednostek zajęć online, w tym 2101 wykładów i 4266 ćwiczeń w ramach prawie 600 przedmiotów na studiach I i II stopnia;
- większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
- trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
- kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.
Gdzie możesz pracować po studiach:
- organy ścigania (np. Policja),
- organy wymiaru sprawiedliwości,
- BOR lub ABW,
- służba więzienna,
- agencje badań rynku,
- centra mediacji.
Kontakt
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa