Stosunki międzynarodowe - specjalność z programem pomostowym w jęz. ukraińskim

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  I stopnia (licencjackie) z rocznym programem pomostowym w jęz. ukraińskim
 2. Tryb studiów:

  stacjonarne

 3. Język wykładowy:
  2 semestry w jęz. ukraińskim
  4 semestry w jęz. polskim
 4. Czas trwania studiów:
  3 lata (6 semestrów)
 5. Kierunek:
  Stosunki międzynarodowe

 

Studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim skierowane są do osób niewładających obecnie ani językiem polskim, ani angielskim, decydujących się rozpocząć studia w Polsce.

Przed rozpoczęciem roku akademickiego możliwy jest udział w wakacyjnym, intensywnym kursie języka polskiego, dostępnym wyłącznie dla kandydatów na studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim. Kwalifikacja na kurs języka polskiego jest poprzedzona rozmową z lektorem. Więcej informacji o kursie wkrótce.

Zajęcia w ramach dwóch semestrów studiów z rocznym programem pomostowym obejmują przedmioty kierunkowe oraz wybrane przedmioty fakultatywne, połączone z kontynuacją intensywnego kursu języka polskiego, zapewniającego znajomość języka na poziomie B1.

Po roku nauki istnieje możliwość kontynuacji studiów – nadal na kierunku Stosunki międzynarodowe, ale w języku polskim. Możliwy jest wybór dowolnej specjalności dostępnej na tym kierunku.

Uwaga: nie przewidujemy wyższych lat studiów w jęz. ukraińskim!

 

Atuty:

 • program studiów z rocznym programem pomostowym powstał w ścisłej współpracy z praktykami – dlatego uczysz się tego, co ważne, potrzebne i co wykorzystasz w swojej pracy;
 • nauczysz się języka polskiego na poziomie B1, dodatkowo od 2 roku uczysz się także języka angielskiego;
 • po roku studiów z rocznym programem pomostowym możesz kontynuować studia – wybierając jedną ze specjalności w języku polskim;
 • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Akademickiego Biura Karier CC przez cały czas trwania studiów, również podczas programu pomostowego.

 

Przygotuj się do pracy w środowisku międzynarodowym – w dyplomacji lub biznesie zagranicznym. Będziesz uczyć się od dyplomatów, polityków, ekspertów instytucji międzynarodowych oraz praktyków biznesu.

 

Twoje 5 kroków do kariery
1
Poznaj trendy
Będąc specjalistą z zakresie stosunków międzynarodowych, warto wiedzieć, o czym aktualnie mówi się w tej dziedzinie. Poznasz najważniejsze zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, zarządzaniem projektami w dyplomacji czy promocją marki narodowej.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz najważniejsze instrumenty analizy mechanizmów międzynarodowego współdziałania i rywalizacji, nauczysz się analizować złożone problemy globalne, a na zajęciach ze statystyki poznasz program SPSS, dzięki czemu samodzielnie zrealizujesz np. badania rynku czy opinii.
3
Ucz się od praktyków
Wiedzę najlepiej pozyskać u źródła. Będziesz uczyć się od praktyków dyplomacji i stosunków międzynarodowych – byłych i obecnych ambasadorów RP oraz posłów do Sejmu i Parlamentu Europejskiego, doradców wielu instytucji międzynarodowych, badaczy i ekspertów w różnych dziedzinach stosunków międzynarodowych.
4
Ucz się w praktyce
Znaczna część zajęć w Collegium Civitas ma charakter praktyczny. Podczas warsztatów i ćwiczeń w praktyce wykorzystasz poznane narzędzia i techniki, a także zrealizujesz swoje pierwsze projekty o charakterze badań i analiz.
5
Buduj swoje CV
Ważnym elementem studiów są praktyki w firmie. Pozwolą Ci one poznać specyfikę pracy w branży, którą wybierzesz, a także zrealizować zadania na zamówienie firmy. To cenny punkt w CV, sposób na zdobycie doświadczenia, a także pozyskanie pierwszych kontaktów zawodowych.

 

Atuty:

 • program specjalności powstał w ścisłej współpracy z praktykami – dlatego uczysz się tego, co ważne, potrzebne i co wykorzystasz w swojej pracy;
 • przygotujesz się do pracy zarówno w dyplomacji, jak i w biznesie – co otwiera przed Tobą dwie ścieżki kariery, którą możesz dowolnie rozwijać;
 • zdobędziesz wiedzę niezbędną do pracy na międzynarodowym rynku – poznasz techniki negocjacji i dyplomacji, zagadnienia prawa międzynarodowego i gospodarki światowej, międzynarodowego bezpieczeństwa, protokołu dyplomatycznego czy budowania relacji międzykulturowych;
 • zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu – analizowania złożonych problemów globalnych i międzynarodowych, budowania i kształtowania relacji, technik komunikacji i negocjacji;
 • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Akademickiego Biura Karier CC przez cały czas trwania studiów;
 • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
 • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
 • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

 

Jesteśmy także online:

 • większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
 • trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
 • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.

 


 

Gdzie możesz pracować po studiach:

 • sektor publiczny, samorząd i administracja państwowa;
 • organizacje pozarządowe;
 • instytucje Unii Europejskiej, ONZ, NATO;
 • działy współpracy międzynarodowej w przedsiębiorstwach;
 • media (prasa, radio, Internet).