Studium Kreatywnego Pisania

Udostępnij strone

Rekrutacja na ten kierunek została zakończona – sprawdź inne kierunki podyplomowe!

 

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne

  w r. ak. 2022/23 zajęcia w siedzibie uczelni

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowany początek zajęć:
  październik 2022 r.

 
Jesteś copywriterem, scenarzystą, początkującym dziennikarzem albo po prostu kochasz pisać i chcesz robić to profesjonalnie? Studium Kreatywnego Pisania to kierunek, na którym kształcimy świadomych procesu twórczego, rzemiosła pisarskiego, a także rynku wydawniczego pisarzy, dramatopisarzy, scenarzystów oraz aspirujących reportażystów.

Wybierz Studium Kreatywnego Pisania. To jedyne studia podyplomowe, które proponują aż 125 godzin warsztatowych w ciągu roku.

Oferujemy unikalne na rynku warsztaty z pisania książek dla dzieci i młodzieży.
 

Twoje 4 kroki do własnego dzieła
1
Poznaj techniki i narzędzia
Nauczysz się konstruować powieści, opowiadania, dramaty. Dowiesz się, jak pracować nad scenariuszem i reportażami, w tym – jak prowadzić dokumentację reportażową. Poznasz sztukę storytellingu i będziesz wiedzieć, jak uwodzić czytelnika wspaniałymi historiami. Nauczysz się pisać do Internetu i dowiesz się, jak prowadzić dochodowego bloga.
2
Poznaj rynek wydawniczy
Poznasz meandry życia literackiego – dowiesz się, na jakich festiwalach warto bywać i w jakich konkursach brać udział. Zdobędziesz niezbędne know-how w kwestii poruszania się na rynku wydawniczym polskim i zagranicznym oraz podejmowania działań selfpublishingowych. Poznasz również zagadnienia prawa autorskiego.
3
Ucz się od praktyków
Będziesz uczyć się od redaktorów, literaturoznawców, reporterów, teatrologów, PR-owców, znawców rynku wydawniczego. Dzięki nim poznasz praktyczne aspekty pracy nad tekstem, od koncepcji, przez opowiedzenie historii, po publikację i promocję. Również oni udzielą Ci indywidualnego wsparcia w poszukiwaniu Twojego własnego stylu i gatunku literackiego, w którym najlepiej objawi się Twój talent.
4
Ucz się w praktyce
Zajęcia mają charakter przede wszystkim praktyczny. Koncentrujemy się na pisaniu w ramach różnych gatunków. Weźmiesz udział w aż 5 warsztatach: scenariopisarstwa, dramatopisarstwa, prozy, reportażu, a także pisania komercyjnego i prowadzenia biznesu online. To w sumie aż 125 godzin warsztatowych w ciągu roku.

 

Atuty:

 • sprawdzisz swój talent w różnych formatach literackich i sprofilujesz swoje pisarstwo pod kątem wybranego gatunku – dowiesz się, jak pisać dramaty, scenariusze, reportaże, prozę, a także poznasz specyfikę pisania dla telewizji i do Internetu – czeka Cię aż 125 godzin warsztatów;
 • nauczysz się pisać, ale także poznasz biznesową odsłonę tej sztuki – dowiesz się, skąd czerpać pomysły, poznasz różne gatunki literackie, nauczysz się tworzyć intrygujące historie, dowiesz się, jak wypromować swoje dzieło i trafić do odbiorców;
 • poznasz wszystkie etapy pracy nad książką – zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu redakcji i edycji własnych tekstów, dowiesz się, jak wygląda współpraca autora z redaktorem;
 • poznasz praktyczne aspekty funkcjonowania na rynku książki – weźmiesz udział w spotkaniach z wydawcą oraz agentem literackim, którzy opowiedzą o rzeczywistych zasadach funkcjonowania autora w świecie komercyjnego biznesu książkowego oraz o współpracy z wydawnictwami;
 • możesz uzyskać wsparcie w publikacji swojego dzieła – w przypadku dzieł skończonych, a jednocześnie dobrych, wartościowych, nowatorskich, proponujemy pomoc w wydaniu tekstów na rynku komercyjnym.

 


 

Studia są przeznaczone dla:

 • redaktorów;
 • scenarzystów;
 • copywriterów;
 • marketingowców i PR-owców;
 • blogerów;
 • hobbystów.

 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa