Studium Kreatywnego Pisania

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne

  w r. ak. 2023/24 zajęcia w siedzibie uczelni

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowany początek zajęć:
  październik 2023 r.

 
Uwielbiasz czytać i czujesz, że literatura to Twój świat? Od dawna piszesz „do szuflady”, prowadzisz blog, startujesz w konkursach literackich? A może na co dzień pracujesz z tekstem, np. w mediach, reklamie, marketingu?

Studium Kreatywnego Pisania to kierunek, na którym uczymy od podstaw rzemiosła pisarskiego i procesu twórczego, kształcimy przyszłych dramatopisarzy i scenarzystów, a także wprowadzamy w świat rynku wydawniczego i pomagamy na poważnie zająć się pisaniem.

To jedyne studia podyplomowe, które proponują aż 140 godzin warsztatowych w roku, w tym zajęcia dramatopisarskie i scenariopisarskie. Oferujemy także unikatowe na rynku warsztaty z pisania książek dla dzieci i młodzieży.

 

Twoje 4 kroki do własnego dzieła
1
Poznaj techniki i narzędzia
Nauczysz się konstruować powieści, opowiadania, książki dla dzieci. Dowiesz się, jak pracować nad scenariuszem filmowym lub tekstem przeznaczonym do wystawienia na scenie. Poznasz sztukę storytellingu i nauczysz się uwodzić czytelnika wspaniałymi historiami. I już nigdy nie będziesz mieć problemu ze stawianiem przecinków.
2
Poznaj rynek wydawniczy
Poznasz meandry życia literackiego – dowiesz się, na jakich festiwalach warto bywać i w jakich konkursach brać udział. Zdobędziesz niezbędne know-how w kwestii poruszania się na rynku wydawniczym polskim i zagranicznym oraz podejmowania działań selfpublishingowych. Poznasz również zagadnienia prawa autorskiego.
3
Ucz się od praktyków
Będziesz uczyć się od literaturoznawców, redaktorów wydawniczych, teatrologów i scenarzystów. Dzięki nim poznasz praktyczne aspekty pracy nad tekstem – od koncepcji, przez tworzenie wciągającej historii, po publikację i promocję. Prowadzący zajęcia udzielą Ci także indywidualnego wsparcia w poszukiwaniu własnego stylu oraz gatunku literackiego, w którym najlepiej objawi się Twój talent.
4
Ucz się w praktyce
Zajęcia mają charakter przede wszystkim praktyczny. Koncentrujemy się na pisaniu w ramach różnych gatunków. Weźmiesz udział w aż 6 warsztatach: scenariopisarstwa, dramatopisarstwa, prozy, prozy gatunkowej, literatury dla dzieci i młodzieży oraz procesu twórczego. To łącznie aż 140 godzin warsztatowych w ciągu roku akademickiego.

 

Atuty:

 • sprawdzisz swój talent w różnych formatach literackich i sprofilujesz swoje pisarstwo pod kątem wybranego gatunku – dowiesz się, jak pisać dramaty, scenariusze i prozę, poznasz specyfikę pisania dla dzieci i młodzieży oraz nauczysz się poprawnego redagowania tekstów – czeka Cię aż 140 godzin warsztatów;
 • nauczysz się pisać, ale także poznasz biznesową odsłonę tej sztuki – dowiesz się, skąd czerpać pomysły i jak pokonać blokadę pisarską, poznasz różne gatunki literackie, nauczysz się tworzyć intrygujące historie, dowiesz się, jak wypromować swój tekst i trafić do odbiorców;
 • poznasz wszystkie etapy pracy nad książką – od ćwiczenia wyobraźni, przez świadomy wybór gatunku i formy pisania, aż po wiedzę i umiejętności z zakresu redakcji i edycji własnych tekstów; nauczysz się także, jak podczas czytania książek dostrzegać ich warsztatowe „zaplecze”;
 • poznasz praktyczne aspekty funkcjonowania na rynku książki – dowiesz się, jak wygląda współpraca autora z redaktorem i wydawnictwem, zdobędziesz wiedzę na temat funkcjonowania autora w świecie komercyjnego biznesu książkowego;
 • możesz uzyskać wsparcie w publikacji swojego tekstu – w przypadku dzieł skończonych, a jednocześnie dobrych, wartościowych i nowatorskich, proponujemy pomoc w wydaniu ich na rynku komercyjnym.

 


 

Studia są przeznaczone dla:

 • redaktorów;
 • scenarzystów;
 • copywriterów;
 • marketingowców i PR-owców;
 • blogerów;
 • hobbystów.

 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa