-
Rodzaj studiów:studia podyplomowe
-
Tryb studiów:niestacjonarne
w r. ak. 2022/23 zajęcia online oraz w siedzibie uczelni
-
Język wykładowy:polski
-
Czas trwania studiów:1,5 roku (3 semestry)
-
Planowane rozpoczęcie zajęć:październik 2022 r.
Partner kierunku: Studium Obywatelskie im. Pawła Adamowicza
Patronat: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Wybierz studia podyplomowe, które pozwolą Ci zarządzać rozwojem społecznym, gospodarczym oraz klimatycznym, zgodnie z trendami rozwojowymi Unii Europejskiej!
Studia MBA Zarządzanie polityką energetyczną i klimatyczną stanowią odpowiedź na nową politykę Unii Europejskiej – Europejski Zielony Ład. Strategia ta jest długofalowym projektem państw wspólnoty. Ma on odpowiadać, w perspektywie dziesięcioleci, na obserwowane i prognozowane trendy w aktywności podmiotów państwowych oraz pozarządowych w następujących obszarach: ochrony i zarządzania klimatem, administrowania i projektowania polityki energetycznej oraz szeroko rozumianego rozwoju społeczno-gospodarczego. Kluczowym czynnikiem, który zdeterminował kształt studiów jest rozwój polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej, który zdaniem ekspertów przełoży się w przyszłości na rozwiązania prawne, polityki sektorowe oraz działania podmiotów gospodarczych i społecznych, nie tylko w obszarze klimatu i energii, ale także transportu, gospodarki, edukacji czy budownictwa.
Atuty:
- Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci projektować, zarządzać i ewaluować działania zawodowe i społeczne związane z rosnącą rolą polityk: klimatycznej i energetycznej w UE.
- Poznasz założenia Europejskiego Zielonego Ładu oraz innych strategicznych dokumentów UE w zakresie rozwoju polityk klimatycznej i energetycznej.
- Nauczysz się analizować, w jaki sposób regulacje unijne dotyczące ochrony klimatu i projektowania zrównoważonego rozwoju przekładają się na życie codzienne mieszkańców Unii Europejskiej oraz działalność jednostek samorządu terytorialnego, w tym na ich działalność gospodarczą, społeczną i kulturową.
- Uzyskasz wiedzę oraz kompetencje szczególnie przydatne w administracji publicznej, której działalność w coraz większym zakresie jest podporządkowana regulacjom klimatycznym.
- Poznasz dobre praktyki w zakresie wykorzystywania środków unijnych oraz budowania polityk sektorowych na przykładzie działań samorządu terytorialnego w Polsce.
Studia są przeznaczone dla:
osób, które z uwagi na swoją aktywność zawodową, społeczną, edukacyjną i polityczną, odpowiadają lub mają odpowiadać za projektowanie, wdrażanie i zarządzanie obszarem energetyki i klimatu, z uwzględnieniem standardów i wytycznych z poziomu Unii Europejskiej oraz regulacji prawnych w Polsce.
Opisane kwestie czynią studia podyplomowe szczególnie atrakcyjnymi dla poniższych grup:
- kadry zarządzającej i specjalistów instytucji rządowych oraz samorządowych, zajmujących się w ramach swoich obowiązków polityką energetyczną i klimatyczną;
- kadry organizacji pozarządowych zajmującej się tematyką energetyczną i klimatyczną;
- kadry zarządzającej firm zajmujących się oddziaływaniem i kooperacją z sektorem publicznym w obszarach polityki energetycznej i klimatycznej;
- specjalistów i kadry zarządzającej firm z obszaru energetyki, transportu, budownictwa oraz innych, w których uwzględnienie regulacji i trendów ujętych w Europejskim Zielonym Ładzie stanowi istotne pole aktywności;
- absolwentów studiów drugiego i trzeciego stopnia zainteresowanych dalszym rozwojem w obszarze ujętym w Europejskim Zielonym Ładzie.
Kontakt
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa