10. edycja Szkoły Letniej Security and Society in the Information Age

Udostępnij strone

03.06.2024

Rozpoczęła się 10. edycja Szkoły Letniej Collegium Civitas „Society and Security in the Information Age”. W tym roku uczestniczy w niej 20 studentów z różnych amerykańskich uniwersytetów, w tym z Stetson University, Michigan State University, Case Western Reserve University, University of Texas at Austin i innych.

 

Program łączy czterotygodniowy intensywny kurs dotyczący Europy Środkowej i zagadnień bezpieczeństwa z dwutygodniowym stażem badawczym w Centrum Badań nad Terroryzmem.

Szkoła letnia, zaprojektowana i prowadzona jest we współpracy z organizacją SRAS z USA. . Uczestnicy analizują globalne wyzwania bezpieczeństwa przez pryzmat historycznego i kulturowego dziedzictwa Europy Środkowej. Tegoroczny program koncentruje się na regionalnych i globalnych konsekwencjach rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz współzależności różnych zagrożeń bezpieczeństwa widocznej globalnie.

Osoby, które w tym roku biorą udział w Szkole Letniej, będą zgłębiać tematy takie jak terroryzm, w tym państwa wspierające terroryzm, prywatne firmy wojskowe, międzynarodowe prawo dotyczące wojny, budowanie pokoju, zagrożenia hybrydowe, cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo energetyczne. Kurs obejmie również wycieczki do miejsc takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum POLIN oraz wyjazdy studyjne do Krakowa i Berlina

Program zawiera także dwutygodniowy staż badawczy w Centrum Badań nad Terroryzmem, gdzie studenci będą realizować projekty badawcze pod kierunkiem mentorów: dr Pauliny Piaseckiej, dr Vanessy Tinker, dr Moniki Nowickiej oraz dr Katarzyny Maniszewskiej. Wyniki ich badań zostaną opublikowane w kolejnym wydaniu publikacji „Society and Security in the Information Age”, które ukaże się jesienią 2024 roku.

Więcej informacji na temat Szkoły Letniej na Society and Security in the Information Age.