Studia od marca? Tak, to możliwe. Nie trać czasu i wybierz swój wymarzony kierunek w Collegium Civitas.

Udostępnij strone

19.12.2022

Nie udało Ci się wystartować w październiku, a może po kilku miesiącach nauki już wiesz, że wybrane studia nie spełniły Twoich oczekiwań? Obrona pracy licencjackiej za Tobą, a Ty nie chcesz czekać zbyt długo z rozpoczęciem studiów drugiego stopnia? Teraz jest idealny czas na decyzję dotyczącą kontynuacji nauki, zmiany kierunku albo wyboru innej uczelni. Zapraszamy do Collegium Civitas – zarejestruj się online i zacznij studia już w marcu.

 

Czy studia „marcowe” różnią się od tych rozpoczętych tradycyjnie w październiku?

Prorektor ds. dydaktycznych Collegium Civitas, dr dr Roland Zarzycki podkreśla, że:

„program studiów rozpoczynających się w marcu jest analogiczny względem studiów, które startują w październiku. Jedyną różnicą jest kolejność, w jakiej proces dydaktyczny jest realizowany. W szczególności oznacza to, że Studentki i Studenci realizujący studia w tym trybie nie muszą nadrabiać materiału, bowiem mają możliwość udziału we wszystkich zajęciach przewidzianych w programie. Naturalnie studia, które rozpoczynają się w połowie roku akademickiego, również kończą się odpowiednio pół roku później od ścieżki tradycyjnej”.

A jak oceniają studia „marcowe” studenci Collegium Civitas?

Jak mówi Agata, studentka Collegium Civitas, która w marcu 2022 roku rozpoczęła studia drugiego stopnia na specjalności Nowe Media:

Dość późno obroniłam pracę licencjacką na innej uczelni. Nie chciałam robić przerwy, bo wyszłabym z rytmu nauki. Pracuję na umowę zlecenie i zależało mi także na zachowaniu statusu studenta, dlatego szukałam Uczelni, na której mogłabym kontynuować naukę już od semestru letniego. Collegium Civitas wybrałam ze względu na polecenie i wysokie miejsca w rankingach”.

W podobnym tonie wypowiada się Lena, studentka, która w marcu 2022 roku rozpoczęła studia pierwszego stopnia na specjalności Komunikacja multimedialna. Twórcy internetowi, social media i wideo w sieci:

„Po liceum zrobiłam sobie przerwę, aby dokończyć szkołę muzyczną i później wybrałam studia związane z muzyką na UW. Już po miesiącu wiedziałam, że to nie moja „bajka” i postanowiłam zmienić kierunek studiów na bliższy temu, czego uczyłam się w liceum, a uczęszczałam do klasy o profilu medialnym. Zależało mi także, aby nie robić kolejnej przerwy w nauce, by zacząć nowe studia jak najszybciej. Jako pierwsza w wyszukiwarce wyświetliła mi się oferta Collegium Civitas – weszłam na stronę, poczytałam opinie, komentarze, podpytałam znajomych i zdecydowałam się właśnie na naszą Uczelnię. Nie żałuję – to był naprawdę dobry wybór”.

Dlaczego w ogóle warto studiować?

Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim studia dają nam przewagę konkurencyjną na rynku pracy. W wielu przypadkach posiadanie wyższego wykształcenia wręcz determinuje znalezienie pracy.

Studiowanie jest ponadto unikatową szansą na nabycie umiejętności praktycznych, m.in. dzięki obowiązkowym praktykom. W Collegium Civitas działa Centrum Karier, które wspiera młode osoby stojące przed wyborem przyszłej ścieżki zawodowej. W trakcie roku akademickiego można również – pod okiem ekspertów – przygotowywać projekty czy prace badawcze oraz realizować własne kreatywne pomysły np. w organizacjach studenckich i działach administracyjnych Uczelni, które również czekają na chętnych do pracy stażystów. Zdobyte w tym czasie umiejętności na pewno docenią Twoi przyszli pracodawcy.

Studia pierwszego i drugiego stopnia

Collegium Civitas prowadzi nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia, polskojęzyczne, a także studia prowadzone w języku angielskim oraz studia dwujęzyczne (polsko-angielskie).

Na studiach, gdzie językiem wykładowym jest język polski, Kandydatki i Kandydaci mają do wyboru aż 18 specjalności na studiach pierwszego stopnia i 10 specjalności na studiach drugiego stopnia, zebranych w 6 obszarów tematycznych: dziennikarstwo i nowe media, zarządzanie i marketing, stosunki międzynarodowe i dyplomacja, socjologia, kultura i sztuka, psychologia i coaching oraz bezpieczeństwo i analiza informacji.

Jak zatem wybrać specjalność dla siebie? Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie: Co mnie interesuje? Czy i jak wyobrażam sobie pracę w tym zawodzie przez kolejne 5 lub 10 lat? A następnie – przeczytać opisy znajdujące się na www.civitas.edu.pl i… zarejestrować się na studia!

W bogatej ofercie programów studiów pierwszego stopnia, jakie aktualnie oferuje Collegium Civitas, warto zwrócić uwagę na specjalności: Analityka i design internetowy, Manager HR i Biznes międzynarodowy. Chociaż dotyczą różnych dziedzin naszej gospodarki, idealnie wpisują się w aktualne trendy na rynku pracy.

Specjalność Analityka i design internetowy skierowana jest do osób, które chciałyby w przyszłości zająć się projektowaniem i tworzeniem serwisów internetowych oraz projektowaniem aplikacji mobilnych i animacji. Studia te pozwalają połączyć umiejętności developerskie z mocnym warsztatem analitycznym socjologa, dowiedzieć się, jak badać potrzeby biznesowe, jak wyglądają procesy w organizacji, czy w jaki sposób zbierać wymagania od użytkowników i przekształcać je w wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne.

Na specjalności Manager HR, Studentki i Studenci poznają tajniki skutecznego przywództwa. Dowiedzą się, jak radzić sobie z dynamiką grupy, motywować pracowników czy rozwiązywać konflikty. Ważnym filarem tego programu są kierunkowe zajęcia z zarządzania, na których podejmowane są takie zagadnienia, jak rachunkowość zarządcza, makro- i mikroekonomia czy podstawy marketingu. To studia mocno praktyczne – jeden semestr nauki jest realizowany w firmach, co pozwala na poznanie specyfiki pracy HR Managera.

Biznes międzynarodowy to specjalność, która otwiera drzwi do świata zarządzania w korporacjach międzynarodowych. Studentki i Studenci w sposób praktyczny poznają potrzeby globalnego rynku oraz specyfikę rynków lokalnych. Uczą się, jak optymalizować procesy i budować strategie, które zdecydują o sukcesie firmy, ćwiczą także umiejętności miękkie – negocjacje, komunikację, krytyczne myślenie i kreatywne szukanie rozwiązań. To właśnie te elementy wpływają na to, że cały kierunek Zarządzanie otrzymał certyfikat „Lider jakości kształcenia”, wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

Równie ciekawą ofertę Collegium Civitas proponuje w ramach studiów drugiego stopnia. Zaawansowaną wiedzę z psychologii społecznej i socjologii można zdobyć na specjalności Psychologia społeczna w społeczeństwie ryzyka (na studiach niestacjonarnych). Studentki i Studenci uczą się, w jaki sposób oddziaływać na społeczną rzeczywistość, poznają też metody i narzędzia badawcze, które pozwalają zrozumieć przyczynę ludzkich zachowań. Poznają metody rozwiązywania konfliktów, zarządzania ludźmi i organizacjami w sytuacji zmiany, kryzysu, konfliktu oraz wspomagania rozwoju jednostki i grupy, a także ich współpracy.

Warto zwrócić także uwagę na unikatową na rynku specjalność Biznes i współpraca z Azją (aktualnie prowadzimy nabór na studia niestacjonarne), której program pozwala zdobyć wszechstronną wiedzę na temat Azji i jej różnorodności. Studentki i Studenci poznają świat arabski i subkontynent indyjski oraz Azję Południowo-Wschodnią, uczą się także poruszać w świecie azjatyckiego biznesu. Co istotne, obowiązkowy na tych studiach jest lektorat z języka chińskiego lub arabskiego, podczas którego uczestnicy doskonalą swoje umiejętności językowe.

Na studiach drugiego stopnia niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się także specjalności ogólne jak Socjologia i Stosunki Międzynarodowe, których programy, dostosowane do obecnych potrzeb pracodawców, zyskały wysokie oceny PKA i znajdują się na czołowych pozycjach w rankingu ELA.

Jak wspomina Rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek:

„w coraz bardziej nieprzewidywalnym świecie, najcenniejszym zasobem jest interdyscyplinarna wiedza. To ona pozwala ograniczyć liczbę niewiadomych przy podejmowaniu decyzji, również ekonomicznych. W taką właśnie wiedzę wyposaża swoich absolwentów Collegium Civitas”.

Rekrutacja trwa do końca lutego, a pełna oferta studiów pierwszego i drugiego stopnia w rekrutacji zimowej oraz studiów podyplomowych, umieszczona jest na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/wybierz-studia

 

Informacja dla kandydatów – Jak się zapisać na studia:

Krok 1. Odwiedź stronę Wybierz studia – gdzie znajdziesz aktualną ofertę. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z Działem Rekrutacji Collegium Civitas, tel. 22 656 71 89, email: rekrutacja@civitas.edu.pl

Krok 2. Wypełnij formularz rekrutacyjny online https://rekrutacja.civitas.edu.pl/

Krok 3. Skompletuj dokumenty i wyślij je mailem razem z potwierdzeniem opłaty kwalifikacyjnej na adres Działu Rekrutacji: rekrutacja@civitas.edu.pl.

Krok 4. Zaczekaj na kontakt od przedstawiciela Działu Rekrutacji, który poinformuje Cię o dalszych krokach.