Collegium Civitas na Pol’and’Rock Festival 2019

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2019-08-01

1 i 2 sierpnia zapraszamy do Kostrzyna nad Odrą na Pol’and’Rock Festival 2019. Nasi wykładowcy poprowadzą inspirujące wykłady oraz wezmą udział w festiwalowych dyskusjach w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Do zobaczenia na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

Najważniejszą ideą Pol’and’Rock jest poszanowanie takich wartości jak: pokój, miłość, przyjaźń, tolerancja. Są to wartości bliskie również społeczności Collegium Civitas, zgodne z naszą misją. Dlatego też w tym roku zdecydowaliśmy się dołączyć do festiwalowych spotkań i dyskusji.

Ekspertów Collegium Civitas będziecie mogli posłuchać w namiocie Rzecznika Praw Obywatelskich 1 i 2 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

 

 

1 SIERPNIA – PROGRAM

 

11.30-13.00 UCIECZKA OD DEMOKRACJI. JAK BYĆ OBYWATELKĄ/-EM W CZASACH POPPOLITYKI?

dr dr Roland Zarzycki

Jakie mechanizmy decydują o tym, że tracimy wiarę w możliwość wpływu i zmiany?

Dlaczego tak często u władzy widzimy ludzi, którym nie ufamy i z których decyzjami się nie zgadzamy?

Jaka przyszłość czeka demokracje,  w których żyjemy i kto o tej przyszłości decyduje?

W czasach wielu prawd, cynizmu polityków i globalnego sukcesu populistycznych haseł wiele osób zaczyna wątpić w demokrację, tracąc zarazem wiarę w polityków i politykę. Część z nas próbuje działać niezależnie – w pracy, w sieci, w organizacjach pozarządowych – jednak wydaje się, że nasz wpływ na losy świata pozostaje ograniczony. Interes społeczny staje się pojęciem coraz bardziej mętnym i nie jest reprezentowany.

 

17.30-19.00 DUCHOWOŚĆ DAWNIEJ I DZIŚ. POZARELIGIJNE WYMIARY DUCHOWOŚCI

dr Agnieszka Bukowska

Dziś wiele osób żyjących w świecie Zachodu dystansuje się coraz bardziej od religii, nadal uważając się za „osoby duchowe”. Opisują swoją postawę w myśl stwierdzenia: „Nie jestem religijny, ale mam swoją własną duchowość”. Wzrasta liczba ludzi, którzy mówią o wierze „na swój własny sposób”. Obejmuje ona współcześnie również obszary dalekie od religii i może realizować się m.in. w sztuce, specyficznej diecie, sporcie, rozwoju osobistym, a nawet w świecie mediów, także elektronicznych.

 

 

2 SIERPNIA

 

 

Wszystkie informacje dotyczące Pol’and’Rock Festival znajdziecie na stronie festiwalu: https://polandrockfestival.pl