Inicjatywa Edukacyjna: czym powinien być system edukacji wyższej?

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2020-02-03

LSE SU Polish Business Society we współpracy z Collegium Civitas ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na debatę interaktywną pod tytułem:

 

Inicjatywa Edukacyjna: czym powinien być system edukacji wyższej?

3.02.2020, godz. 18:00

Collegium Civitas, aula A, 12 piętro PKiN

 

Celem wydarzenia jest zachęcenie do debaty na temat tego, jak wyglądać ma uniwersytet, który będzie nie tylko kształcić specjalistów, ale także wspierać ambicje młodych ludzi, motywować do działania na rzecz lepszego społeczeństwa i silniejszej gospodarki.

 

Aby zatrzymać drenaż mózgów z uczelni wyższych, pielęgnować polski potencjał intelektualny i wypuścić na rynek pracy więcej młodych talentów potrzeba kompleksowej dyskusji angażującej rząd, studentów, ekspertów i uniwersytety. Dyskusji, która rozwieje stereotypy, zidentyfikuje realne potrzeby uczelni wyższych i otworzy przestrzeń do określenia możliwych do zrealizowania rozwiązań.

 

Debata składać się będzie z dwóch części.

 

W czasie pierwszego panelu eksperckiego odbędzie się dyskusja wprowadzająca pod tytułem: „Edukacja wyższa na nową dekadę”.

 

Panel drugi będzie interaktywną dyskusją pod tytułem „Uczelnie wyższe a Generacja Z”.

 

Podczas tej dyskusji widownia przy pomocy smartfonów będzie mogła wziąć udział w interaktywnej sondzie.

 

Podczas wydarzenia poruszone zostaną następujące tematy, na które wypowiedzą się zarówno zaproszeni eksperci, jak i publiczność biorąca udział w Inicjatywie:

 

  • Jaka edukacja potrzebna jest w XXI wieku?
  • Jaką rolę powinna pełnić uczelnia wyższa? Jak uniwersytety mogą wpływać na rozwój jednostki, społeczeństwa i kształtowanie postaw obywatelskich?
  • Czy obecne programy studiów odpowiadają potrzebom studentów? W jaki sposób należałoby je zmienić?
  • Czy polskie uniwersytety dobrze przygotowują studentów na wyzwania rynku pracy?

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dyskusją o edukacji wyższej w Polsce!

 

Wstęp wolny, ale obowiązuje rejestracja:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsDDdkxzI7xhS_Sx9oYlrVwqD7qZYvU12Dq-ol33Cp0M7Jzg/viewform?fbclid=IwAR0iHrplKt8Lqg6f7GPwq6EPNXUUlXL_gTeh4M4Rhlfgzzb8lUb3meSzLyE