Konferencja „Przyszłość HR z perspektywy nauki i biznesu”

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2018-11-15

Konferencja „Przyszłość HR z perspektywy nauki i biznesu”

Czy jesteśmy gotowi na osiąganie celów biznesowych dzięki zadowoleniu pracowników? Jak zespoły składające się z baby boomers, millenialsów, reprezentantów pokoleń X, Y i Z zmienią funkcjonowanie firm? Poznaj opinię ekspertów i praktyków!

W trakcie konferencji „Przyszłość HR z perspektywy nauki i biznesu” organizowanej przez Collegium Civitas oraz Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną (dawniej Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania), eksperci i praktycy z największych firm i organizacji w Polsce będą omawiać najnowsze trendy w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim oraz konkretne rozwiązania wspierające rozwój biznesu. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada w godz. 9:30-17:00 w Dago Centrum Rondo 1 przy ulicy Rondo ONZ 1 w Warszawie.

Przedsiębiorca, prof. Andrzej Blikle, przedstawi swoje wnioski odnośnie przywództwa w firmach turkusowych i wspólnie z uczestnikami konferencji będzie zastanawiał się nad tym, czy wkraczamy w erę firm pozbawionych szefa. Dr Monika Kłos z Collegium Civitas będzie omawiać temat neurozarządzania w kontekście najnowszych badań nad mózgiem. Zyta Machnicka z portalu Pracuj.pl omówi rozwiązania w zakresie zarządzania działaniami w obszarze różnorodności pokoleniowej. Zbigniew Żurek, wiceprezes Business Centre Club przedstawi problemy pracodawców z pozyskiwaniem pracowników, a prof. Marta Juchniewicz ze Szkoły Głównej Handlowej omówi kluczowe wyzwania HRM oraz określi priorytety: co jest najważniejsze dzisiaj i co będzie istotne w bliskiej przyszłości. Konferencję zakończy wystąpienie dra Rolanda Zarzyckiego z Collegium Civitas, który poruszy temat realności i percepcji potrzeb w zróżnicowanych środowiskach human resource management.

W dobie zaostrzającej się konkurencji, zaangażowanie i dobre samopoczucie pracowników stają się decydującym czynnikiem dla utrzymania pozycji i rozwoju firmy. Choć warunki pracy są coraz lepsze, relacje międzyludzkie nie zawsze są doskonałe i wymagają od menedżerów umiejętnego rozwiązywania potencjalnych konfliktów. Potwierdzają to wyniki raportu szóstej edycji Europejskiego Badania Warunków Pracy z którego wynika, że jedynie 45 proc. polskich pracowników uważa, że ich kariera ma szansę na rozwój, a tylko 11 proc. zatrudnionych ufa swojemu pracodawcy na tyle, aby zgłosić mu problemy spowodowane trudnymi sytuacjami w miejscu pracy.

Uczestnicy konferencji będą omawiać tematy dotyczące jakościowych zmian w zarządzaniu ludźmi oraz wyzwania stojące przez przedsiębiorstwami działającymi w trudnej rzeczywistości rynkowej i dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Pełen program wydarzenia oraz informacje dotyczące rejestracji znajdą Państwo na stronie wydarzenia.