Aktywności wykładowców i pracowników Collegium Civitas w ramach Erasmus+ 

Udostępnij strone

03.06.2024

Program Erasmus+ to znana i ceniona inicjatywa Unii Europejskiej, która oferuje możliwości międzynarodowej wymiany i współpracy w dziedzinie edukacji, szkolenia, młodzieży i sportu. Chociaż program ten jest najczęściej kojarzony z mobilnością studentów, jego zasięg jest znacznie szerszy. Erasmus+ umożliwia również wykładowcom, badaczom i pracownikom administracyjnym uczelni wyższych zdobywanie nowych doświadczeń, nawiązywanie międzynarodowych kontaktów oraz rozwijanie swoich umiejętności zawodowych i akademickich. 

Z możliwości oferowanych przez program Erasmus+ korzystają także wykładowcy i pracownicy Collegium Civitas. Odwiedzają zagraniczne uczelnie, prowadzą wykłady, uczestniczą w szkoleniach oraz nawiązują cenne kontakty zawodowe. W ostatnim czasie z programu skorzystali między innymi:  

  • dr Roland Pac odwiedził Uniwersytet Alaaddin w Alanyi w Turcji, gdzie prowadził wykłady w języku angielskim na Wydziale Finansów i Zarządzania, omawiając kluczowe tematy takie jak międzynarodowe finanse w zarządzaniu korporacyjnym, kryteria wyboru inwestycji zagranicznych, rachunkowość zarządcza oraz międzynarodowe transakcje walutowe.  
  • dr Jarosław Marek Spychała prowadził kursy i warsztaty na Uniwersytecie Abat Oliba CEU w Barcelonie. Jego zajęcia dotyczyły m.in. „Starożytnych korzeni sztucznej inteligencji” oraz „Sztucznej inteligencji i kapitału społecznego”. Zdobyte doświadczenia wzbogacą program jego przyszłych zajęć w Collegium Civitas w roku akademickim 2024/2025. 
  • dr hab. Bohdan Szklarski, prof. UW uczestniczył w programie Erasmus+ na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie. Podczas wizyty prowadził dyskusje na temat transatlantyckiej polityki bezpieczeństwa oraz ciemnych stron polityki, takich jak korupcja i nadużycia władzy. To już kolejny wykładowca, który odwiedza Rzym w ramach współpracy między Collegium Civitas a Uniwersytetem Sapienza. 

W wymianach w ramach Erasmus+ uczestniczyły również dr hab. Anna Cieślewska, prof. CC i Dobrosława Choryńska-Chudy.  Profesor Cieślewska wykładała na Uniwersytecie Yaşar w Izmirze, omawiając tematy związane z islamem w obszarze postsowieckim, a Kierowniczka Akademickiego Biura Karier Collegium Civitas, Dobrosława Choryńska-Chudy brała udział w programie szkoleniowym „Career Centers Know-How” w Europejskiej Akademii Innowacji w Rumunii.  

Wymiany Erasmus+ stanowią ważny element strategii Collegium Civitas, umożliwiając rozwój zawodowy i akademicki naszych pracowników oraz nawiązywanie międzynarodowych kontaktów. Dzięki tym programom nasi wykładowcy i pracownicy mogą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także czerpać inspiracje z różnorodnych środowisk akademickich na całym świecie.