Menedżer ESG. Zrównoważony rozwój w biznesie

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:

  niestacjonarne

  w r. ak. 2024/25 zajęcia online (6 spotkań) oraz w siedzibie uczelni (4 spotkania)

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  październik 2024 r.

Jeśli chcesz zdobyć kompetencje przyszłości w dynamicznie rozwijającym się obszarze zarządzania zrównoważonym rozwojem i ESG, zapraszamy Cię na nasze studia podyplomowe Menedżer ESG. Zrównoważony rozwój w biznesie Nauczymy Cię jak przełożyć najnowszą wiedzę z obszaru odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju na praktyczną, codzienną pracę managera ESG w organizacji.

Poznasz najważniejsze zagadnienia z takich obszarów jak:

 • zarządzanie strategiczne ESG w organizacji w kontekście nowych regulacji i oczekiwań rynku,
 • zarządzanie ryzykami ESG i zrównoważonego rozwoju,
 • profesjonalne raportowanie ESG i zrównoważonego rozwoju zgodnie ze standardem ESRS,
 • komunikacja odpowiedzialnego biznesu,
 • zarządzanie interesariuszami.

Ponadto przygotujesz się do odpowiadania na rosnące oczekiwania inwestorów z zakresu czynników ESG. Dowiesz się u źródła, na co analitycy będą zwracali coraz większą uwagę i jak menedżerowie ESG wspierają swoje organizacje w dostosowaniu do nowych trendów. Opieramy się na światowych standardach a nasi wykładowcy to eksperci z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach, gotowi podzielić się swoją wiedzą i najlepszymi praktykami.

Studia podyplomowe Menedżer ESG. Zrównoważony rozwój w biznesie są realizowane we współpracy z cenioną firmą edukacyjno-doradczą CSRinfo sp. z o.o., specjalizującą się w tematyce społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Od 2007 r. CSRinfo pomaga dużym firmom i spółkom giełdowym osiągnąć standardy zrównoważonego i odpowiedzialnego biznesu (ESG), a wraz z nimi sukces biznesowy. Wspiera klientów w organizacji procesów ESG w spółce, strategiach i politykach ESG oraz jest mistrzem raportowania ESG. Oferuje również najszerszą bazę specjalistycznych szkoleń w zakresie ESG.

Oferta Collegium Civitas idealnie odpowiada na potrzeby menedżerów i specjalistów z przedsiębiorstw, jednostek administracji publicznej i organizacji społecznych zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania zasad odpowiedzialnego biznesu w organizacji.

Twoje 4 kroki do pracy menedżera CSR/ESG
1
Poznaj trendy
Dowiesz się, jakie są aktualne trendy w budowaniu skutecznej strategii ESG, jak zasady odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju (ESG) są realizowane przez uznane światowe marki, podmioty publiczne i organizacje społeczne. Zrozumiesz kontekst Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, zdobędziesz wiedzę ekspercką na temat zarządzania ESG w organizacji. Ponadto poszerzysz wiedzę z obszarów ESG zyskujących na znaczeniu w każdej organizacji, takich jak prawa człowieka czy budowanie odpowiedzialnego łańcucha dostaw. Pomogą Ci w tym uznani eksperci i praktycy, którzy całą swoją karierę ukierunkowali na te zagadnienia.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz techniki motywowania i angażowania różnych grup interesariuszy w implementację standardów odpowiedzialnego biznesu i odpowiadania na nowe oczekiwania dotyczące transparentności w kontekście ESG. Dowiesz się, jak budować kapitał społeczny, promować i wdrażać fundamentalne praktyki odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w organizacji. Poznasz zasady raportowania ESG (m.in. wg unijnego standardu raportowania ESRS). Nauczysz się, jak przeprowadzić analizę organizacji pod kątem czynników ESG.
3
Ucz się od praktyków
Zajęcia prowadzą przedstawiciele największych firm międzynarodowych, środowiska inwestorskiego, jednostek administracji publicznej, organizacji społecznych, akademickich oraz mediów. Dodatkowo, podczas wykładów gościnnych, poznasz różne perspektywy zarządzania od profesjonalistów zawodowo związanych z tematyką odpowiedzialnego biznesu w swoich organizacjach. W ramach zajęć na kierunku Menedżer ESG o swoich doświadczeniach opowiadali przedstawiciele m. in. takich firm i organizacji jak Grupa Raben, Ergo Hestia, Grupa AmRest, Jeronimo Martins Polska, UBS, Grupa Energa, LPP, GOPR, S&P Global Ratings, Santander Bank Polska, BNP Paribas.
4
Ucz się w praktyce
Zagadnienia teoretyczne poznajesz w praktyce podczas warsztatów i ćwiczeń. Dzięki pracy indywidualnej oraz w grupach, na prawdziwych materiałach pod kierunkiem praktyków, masz możliwość analizy ciekawych przykładów, zadawania pytań oraz wymiany spostrzeżeń, co poszerza perspektywy i buduje Twoje doświadczenie.

 

Korzyści:

 • zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat implementacji strategii ESG w firmie – od tematów związanych z zarządzaniem, relacjami ze środowiskiem inwestorskim, raportowaniem ESG, po komunikację;
 • dowiesz się jaki zakres mają polityki ESG, w jaki sposób są one wdrażane w firmach i jaki mają związek ze zrównoważonym rozwojem oraz standardami odpowiedzialnego biznesu;
 • poznasz najlepsze przykłady wdrażania ESG w międzynarodowych firmach i organizacjach – zajęcia prowadzą eksperci-praktycy, którzy od lat zajmują się obszarem CSR/ESG;
 • rozwiniesz osobiste kompetencje komunikacyjne i menedżerskie – niezbędne do efektywnego wdrażania ESG w organizacji, zarządzania zespołem i motywowania innych do działania.

 

Zostań menedżerem ESG. Zdobędziesz kompetencje w zakresie:

 • ESG, zrównoważonego rozwoju i zarządzania organizacją w tym obszarze;
 • praktyk wdrażania ESG oraz zrównoważonego rozwoju w kluczowych obszarach funkcjonowania organizacji, w szczególności firmy i jednostki administracji publicznej;
 • komunikacji menedżerskiej niezbędnej do efektywnego angażowania interesariuszy i zarządzania zespołem.

 


Studia podyplomowe Menedżer ESG. Zrównoważony rozwój w biznesie są dedykowane osobom, które:

 • pragną zdobyć nowy, coraz częściej poszukiwany na polskim i międzynarodowym rynku zawód menedżera ESG i zrównoważonego rozwoju;
 • chciałyby poznać standardy ESG i ich praktyczne zastosowanie;
 • szukają ciekawych możliwości rozwoju zawodowego i osobistego;
 • budując swoją karierę, chciałyby połączyć aspekt wdrażania wartości i wysokich standardów etycznych ze skutecznym zarządzaniem procesami i projektami w organizacjach;
 • widzą siebie w roli lidera/rki ESG i zrównoważonego rozwoju – osoby łączącej umiejętności interpersonalne z ugruntowaną wiedzą na temat zarządzania organizacją i zespołami.

 

Partner

kierunku

 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).