- Rodzaj studiów:I stopnia (licencjackie)
- Tryb studiów:
stacjonarne
(zobacz także: niestacjonarne)
- Język wykładowy:polski
- Czas trwania studiów:3 lata (6 semestrów)
- Kierunek:Socjologia
Dzięki socjologii możliwe jest lepsze poznanie mechanizmów sterujących grupami społecznymi i kulturami. Problemy, takie jak dysproporcje społeczne, ewolucja demograficzna czy wpływ nowych technologii na codzienność, wymagają nowatorskiego podejścia, wykraczającego poza konwencjonalne schematy myślowe. Jest to niezbędne do budowania bardziej sprawiedliwej rzeczywistości.
Przekażemy Ci wiedzę nie tylko o tym, jak badać struktury społeczne i ewolucję społeczeństw. Dowiesz się również, jak tę wiedzę stosować do wspierania rozwoju społecznego. Pomożemy Ci zgłębić różnorodne aspekty życia społecznego i stawić czoła wyzwaniom, które niesie ze sobą nowoczesność.
Jak to osiągniesz?
1
Pogłębisz i zaktualizujesz wiedzę na temat zjawisk i problemów charakterystycznych dla współczesnych społeczeństw – w ich historycznej, bieżącej i przyszłej perspektywie. Zgłębisz najważniejsze wyzwania współczesności, np. kwestię zmian klimatycznych czy rewolucji cyfrowej. Dzięki znajomości zagadnień z zakresu antropologii kulturowej, struktur społecznych, filozofii i idei politycznych, psychologii, a nawet Human Resources i Public Relations, będziesz analizować zjawiska z szerokiej perspektywy.
2
Dowiesz się, jakie mechanizmy i zmiany mają miejsce w różnorodnych sferach życia społecznego, w tym w mediach, sztuce, sferze intymnej czy wierzeniach religijnych. Poznasz także narzędzia, które umożliwiają badanie oraz analizowanie tych nowoczesnych zjawisk. Nauczysz się badać relacje międzyludzkie, korzystając z różnorodnych metod badawczych, takich jak wywiady, ankiety i materiały wizualne.
3
Uczyć Cię będą wybitne/wybitni ekspertki/eksperci z dziedziny nauk społecznych i socjologii kultury, którzy specjalizują się w komunikacji społecznej, badaniach rynku i opinii, zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz animacji kulturowej. To oni będą Twoimi przewodnikami i przewodniczkami w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, krytycznego myślenia i socjologicznej wyobraźni.
4
Teorie i metody, które poznasz, będziesz mogła/mógł sprawdzić w praktyce podczas warsztatów i ćwiczeń. Dzięki elastycznemu programowi zajęć masz możliwość wyboru dodatkowych przedmiotów praktycznych z szerokiej oferty uczelni, co pozwoli Ci dostosować edukację do własnych zainteresowań i potrzeb.
5
Uzyskasz szansę na aktywne uczestnictwo w licznych projektach realizowanych przez uczelnię. Będziesz inicjować także własne przedsięwzięcia socjologiczne. Realizacja praktyk zawodowych w wybranej firmie pozwoli Ci na zdobycie cennego doświadczenia i wzbogacenie Twojego CV.
Twoje korzyści finansowe
- Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
- W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu, suplementu, doradztwo zawodowe i porady psychologiczne
- Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
- Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
Co po studiach?
- Ośrodki badawcze, analityczne i eksperckie
- Agencje marketingowe i Public Relations
- Działy komunikacji firm i instytucji państwowych
- Działy personalne, agencje doradztwa personalnego i headhunterskie
- Domy mediowe
- Administracja rządowa i publiczna
Kontakt
Biuro Rekrutacji Collegium Civitas
22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa