Stosunki międzynarodowe (PL-EN)

Udostępnij strone

 

 1. Rodzaj studiów:
  I stopnia (licencjackie)
 2. Tryb studiów:

  stacjonarne

 3. Język wykładowy:
  polski i angielski
 4. Czas trwania studiów:
  3 lata (6 semestrów)
 5. Kierunek:
  Stosunki międzynarodowe

 

W dobie globalizacji, kiedy to konflikty, sojusze i procesy integracyjne mają bezpośredni wpływ na życie społeczne i gospodarcze, ta specjalność przygotuje Cię do zrozumienia i aktywnego działania na arenie międzynarodowej.

Niektórzy postrzegają stosunki międzynarodowe jako teorię, Ty dzięki studiom w Collegium Civitas odkryjesz, jak ta wiedza wpływa na rozwiązywanie realnych problemów.

Zostaniesz wyposażony/wyposażona w narzędzia nie tylko do analizowania międzynarodowych kryzysów i prowadzenia negocjacji w imieniu państw czy organizacji. Odkryjesz również, jak strategie polityczne wpływają na globalną ekonomię i społeczeństwo. Zdobędziesz wszechstronną wiedzę na temat kluczowych aspektów współczesnych stosunków międzynarodowych, w tym bezpieczeństwa globalnego, ekonomii międzynarodowej, prawa międzynarodowego oraz wpływu globalizacji na różne kultury i społeczeństwa.

Jak to osiągniesz?
1
Zrozumiesz jakie siły kształtują współczesny świat – od geopolityki po globalne wyzwania środowiskowe. Pozwoli Ci to na dogłębne zrozumienie dynamiki stosunków międzynarodowych. Zgłębisz zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, zarządzania projektami dyplomatycznymi czy promocją marki narodowej.

2
Nauczysz się wykorzystywać zaawansowane metody analizy w kontekście politycznym, ekonomicznym i kulturowym, co jest kluczowe przy projektowaniu strategii międzynarodowych. Opanujesz techniki negocjacji i dyplomacji, poznasz tajniki prawa i bezpieczeństwa międzynarodowego, gospodarki światowej oraz protokołu dyplomatycznego.

3
Twoimi mentorkami/mentorami będą doświadczone/doświadczeni ekspertki/eksperci dyplomacji i stosunków międzynarodowych. Ambasadorki/ambasadorzy RP, posłanki i posłowie do Sejmu i Parlamentu Europejskiego, doradczynie/doradcy wielu instytucji międzynarodowych, badaczki/badacze i ekspertki/eksperci w różnych dziedzinach stosunków międzynarodowych.

4
Udział w warsztatach, symulacjach i ćwiczeniach da Ci możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy oraz rozwinięcia umiejętności niezbędnych w pracy dyplomatycznej, analityce międzynarodowej czy organizacjach globalnych.

5
Realizacja licznych projektów, praktyki w instytucjach międzynarodowych i udział w konkursach dyplomatycznych pozwolą Ci zdobyć doświadczenie, które stanie się Twoim atutem na rynku pracy.

 
Twoje korzyści finansowe

 • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
 • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
 • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
 • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne

 
Co po studiach?

 • Sektor publiczny, samorząd i administracja państwowa
 • Organizacje pozarządowe
 • Instytucje Unii Europejskiej, ONZ, NATO
 • Działy współpracy międzynarodowej w przedsiębiorstwach
 • Media (prasa, radio, Internet)

 

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).