Studia azjatyckie i orientalne (PL-EN)

Udostępnij strone

 

 1. Rodzaj studiów:
  I stopnia (licencjackie)
 2. Tryb studiów:
  stacjonarne

 3. Język wykładowy:
  polski i angielski
 4. Czas trwania studiów:
  3 lata (6 semestrów)
 5. Kierunek:
  Stosunki międzynarodowe

 

Program tej specjalności przeniesie Cię w serce Azji – regionu, który jest skarbnicą bogatej kultury. Ma także ogromny wpływ na globalną scenę gospodarczą, polityczną i społeczną.

Niektórzy opierają swoje postrzeganie Azji i Orientu na stereotypach. Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas, zanurzysz się w najnowszych trendach, które kształtują współczesny świat.

Dlaczego obecnie mówi się o wieku Azji? Jak Nowy Jedwabny Szlak redefiniuje dynamikę między Wschodem a Zachodem? Czym azjatyckie demokracje różnią się od europejskich? Odpowiedzi na te i inne pytania odkryjesz na naszej specjalności.

Jak to osiągniesz?
1
Zdobędziesz umiejętności analizy geopolitycznych procesów w Azji, zrozumiesz wewnętrzne wyzwania społeczno-polityczne państw azjatyckich oraz ich wpływ na scenę międzynarodową. Nauczysz się również budować relacje z azjatyckimi partnerami.

2
Nauczysz się języka chińskiego lub arabskiego, co stanowi kluczowe narzędzie w międzynarodowych negocjacjach i budowaniu wzajemnych relacji.

3
Będziesz uczyć się od ekspertek/ekspertów, którzy mają głębokie zrozumienie Azji, zarówno z perspektywy dyplomatycznej, jak i biznesowej. Przekażą Ci oni praktyczne aspekty współpracy z krajami tego regionu.

4
Udział w „treningu międzykulturowym”, wizytach w ambasadach i miejscach kultury azjatyckiej w Polsce, a także możliwość studiowania za granicą, dzięki współpracy z uczelniami partnerskimi w różnych krajach Azji, pozwoli Ci z bliska poznać i doświadczyć azjatyckiej kultury.

5
Będziesz realizować praktyki i projekty, dzięki czemu zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe i rozwiniesz swoje umiejętności międzykulturowe. Akademickie Biuro Karier CC zapewni Ci wsparcie w dalszym rozwijaniu Twoich kompetencji, oferując doradztwo i coaching przez cały okres studiów.

 
Twoje korzyści finansowe

 • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
 • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu, suplementu, doradztwo zawodowe i porady psychologiczne
 • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
 • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne

 
Co po studiach?

 • Organizacje międzynarodowe operujące w Azji (ONZ, NATO)
 • Firmy eksportowe działające na rynkach azjatyckich
 • Azjatyckie firmy obecne w Polsce (Samsung, LG, Bank of China)
 • Sektor usług i turystyki, obsługa klientów z państw Azji
 • Oddziały administracji publicznej współpracujące z inwestorami z Azji
 • Polskie placówki dyplomatyczne w Azji
 • Media (prasa, telewizja, portale internetowe)

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).