Komunikacja multimedialna. Twórcy internetowi, social media i wideo w sieci (PL-EN)

Udostępnij strone

 

 1. Rodzaj studiów:
  I stopnia (licencjackie)
 2. Tryb studiów:

  stacjonarne

 3. Język wykładowy:
  polski i angielski
 4. Czas trwania studiów:
  3 lata (6 semestrów)
 5. Kierunek:
  Dziennikarstwo i nowe media

 

Chcesz realizować swoje pasje dziennikarskie w internecie? A może tworzyć własne treści, strony www oraz kanały w social mediach odwiedzane przez licznych obserwatorów? Dowiedz się, jak zostać profesjonalnym twórcą internetowym na specjalności Komunikacja multimedialna. Twórcy internetowi, social media i wideo w sieci.

Nowe media i dziennikarstwo w Collegium Civitas – najlepszy w Polsce kierunek praktyczny w ocenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w „Konkursie o milion“.
 

Twoje 5 kroków do kariery w mediach
1
Poznaj trendy
Nauczysz się efektywnej komunikacji w social mediach, budowania i profesjonalnego zarządzania wizerunkiem własnej marki w sieci, poznasz metody storytellingu. Dowiesz się, jak planować projekty od strony biznesowej, w tym także e-commerce.
2
Rozwiń swój warsztat dziennikarski
Warsztat dziennikarza radiowego, telewizyjnego i prasowego wzbogacisz o umiejętność pisania na potrzeby internetu (artykuły, wpisy na blogach, posty) oraz tworzenia materiałów wideo do mediów społecznościowych.
3
Ucz się od praktyków
Know-how zdobędziesz od ekspertów w dziedzinie efektywnej komunikacji w internecie. Z kolei umiejętności z zakresu tradycyjnego dziennikarstwa przekażą Ci najlepsi redaktorzy w Polsce, których nazwiska są wyznacznikiem wysokich standardów dziennikarskich.
4
Ucz się w praktyce
Te studia to wiele godzin spędzonych na warsztatach, ćwiczeniach, a także podczas realizacji Twoich własnych projektów internetowych. W ten sposób uczysz się i rozwijasz swoje umiejętności. Wybierzesz też tutora, który udzieli Ci wskazówek i wskaże kierunki działania.
5
Buduj swoje CV
Projekty realizowane na studiach czy zadania, jakie otrzymasz podczas obowiązkowych praktyk w redakcjach internetowych, agencjach i firmach mediowych, stworzą Twoje portfolio.

 

Atuty:

 • rozwiniesz rzetelny warsztat dziennikarski;
 • dodatkowo sprofilujesz swoje umiejętności pod kątem komunikacji w Internecie;
 • dowiesz się, jak budować markę w sieci i jak na niej zarobić – ta cenna wiedza przyda Ci się nie tylko do stworzenia własnego brandu, ale także dla promocji marki klienta – jeśli będziesz pracować np. dla agencji interaktywnej;
 • przygotujesz się do pracy w biznesie: nauczysz się tworzyć obsługiwać witryny internetowe, ecommerce oraz blogi w oparciu o WordPress;
 • zdobędziesz cenne umiejętności w pracy dziennikarza, np. stworzenia własnej siatki informacyjnej, umiejętnego researche’u czy weryfikacji źródeł;
 • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Akademickiego Biura Karier CC przez cały czas trwania studiów;
 • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
 • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
 • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

 

Jesteśmy także online:

 • sposób realizacji zajęć dopasowany do sytuacji epidemicznej w kraju – planowo zajęcia odbywają się w siedzibie uczelni, możliwy jest system mieszany lub całkowicie online;
 • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno online, jak i w salach wykładowych;
 • większość zajęć online realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
 • dostępne trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość.

 


 

Gdzie możesz pracować po studiach:

 • serwisy internetowe;
 • redakcje internetowe mediów tradycyjnych;
 • agencje interaktywne;
 • działy komunikacji firm i instytucji;
 • własna działalność.

 

Zanim skończycie studia, media będą inne niż dziś. Nikt nie wie jakie. Zmienią się technologie. Zmieni się świat. Zmienią się odbiorcy. Zmienimy się my. Zmieni się nasza praca. Na żaden inny zawód galopująca zmiana cywilizacyjna nie wpływa tak radykalnie jak na dziennikarstwo. Pomożemy Wam zdobyć takie kompetencje i umiejętności, które umożliwią pracę w świecie nieustannych i szybkich zmian.

Jeżeli jesteście zafascynowani mediami, zdeterminowani by je w przyszłości tworzyć, pracowici, twórczy, ciekawi świata i gotowi na życie, które jest wielką przygodą – zapraszamy. Pomożemy Wam spełnić marzenia, które nam się spełniły.

W Collegium Civitas zaczniecie swoją życiową przygodę z mediami ucząc się od profesjonalistów wyznaczających standardy i trendy.
 

Okiem absolwenta:
Chciałbyś dowiedzieć się, jak jest na studiach na dziennikarstwie?
Nasi absolwenci czekają na twój mail:
absolwencidziennikarstwacc@gmail.com
Zajrzyj również na nasze profile na Facebooku i Instagramie
 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa