Studia I stopnia

1. 1
    Podpisany wydruk formularza-wniosku o przyjęcie na studia
    Rekrutacja online (studia po polsku lub polsko-angielskie)
    Admissions online (studia po angielsku)
  2. 2
    Kserokopia świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu w Dziale Rekrutacji)
  3. 3
    Apostille lub legalizacja świadectwa dojrzałości wydanego poza granicami Polski
  4. 4
    Zaświadczenie potwierdzające, że przedkładane świadectwo uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na studia I stopnia do każdego typu szkół wyższych w państwie, w którego systemie edukacji działa instytucja wydająca świadectwo (jeżeli na świadectwie brak jest takiej adnotacji)
  5. 5
    Tłumaczenie przysięgłe świadectwa dojrzałości (nie dotyczy dokumentów anglojęzycznych)
  6. 6
    2 fotografie zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych (o wymiarach 35×47 mm) przykład zdjęcia
  7. 7
    Dowód wniesienia opłaty kwalifikacyjnej (nie dotyczy płatności za pośrednictwem płatności elektronicznych PayU)
  8. 8
    Nostryfikacja świadectwa dojrzałości (do końca pierwszego semestru studiów)

Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty

9. 9
    Poświadczenie znajomości języka polskiego lub angielskiego

Kandydaci na studia anglojęzyczne i dwujęzyczne składają potwierdzenie znajomości języka angielskiego. Akceptowane są:

• świadectwo dojrzałości ze szkoły z językiem wykładowym angielskim;
    • dyplom ukończenia studiów wyższych ze szkoły z językiem wykładowym angielskim;
    • certyfikat międzynarodowy lista uznawanych certyfikatów

Kandydaci na studia polskojęzyczne, a zatem także na studia dwujęzyczne składają poświadczenie znajomości języka polskiego (nie dotyczy kandydatów z polskim świadectwem dojrzałości lub dyplomem ukończenia studiów). Jako potwierdzenie znajomości języka polskiego uznaje się:

• posiadanie certyfikatu znajomości języka polskiego wydanego przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego;
    • polskie świadectwo dojrzałości ze szkoły, w której zajęcia prowadzone były w języku polskim;
    • dyplom ukończenia studiów wyższych prowadzonych w języku polskim;
    • wynik rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez Komisję Rekrutacyjną Collegium Civitas

Ważne: po przybyciu do Warszawy donieś do Działu Rekrutacji oryginały wszystkich dokumentów wymienionych powyżej oraz 2 fotografie zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych przykład zdjęcia