Academy of Female Leaders

Udostępnij strone

Kierownik studiów dr Lucyna Baca-Lönn

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Ekspertka ds. przywództwa i rozwoju liderów, metod diagnozy kompetencji lidera, programów rozwojowych dla liderów, coachingu przywództwa i metod rozwoju członków zarządu. Specjalizuje się także w myśleniu innowacyjnym i kreatywnym, edukacji 4.0, zrównoważonym rozwoju, etyce biznesu i globalnej odpowiedzialności, ESG, ładzie korporacyjnym oraz zarządzaniu zasobami ludzkimi. Członkini The British Academy of Graphology oraz European Women on Boards. Założycielka i dyrektorka firmy Graphology Solutions Group (2008), oferującej programy rozwojowe dla liderów, metody diagnozy kompetencji lidera i coaching przywództwa. Członkini Zarządu Brytyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej (2012-2022), Izraelsko-Polskiej Izby Handlowej (2011-2019), Vi-ce prezeska Towarzystwa Polsko-Szwedzkiego (2005-2024). Posiada korporacyjne doświadczenie zawodowe z Polski, Szwecji i Rosji. Pasję badawczą integruje z praktyką biznesu i działalnością społeczną. Wykładowczyni w Collegium Civitas i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.


Zajęcia prowadzą:

Prof. dr hab. Danuta Hübner – polska ekonomistka i polityk, profesor nauk ekonomicznych. Posłanka w Parlamencie Europejskim, Przewodnicząca Komisji Spraw Konstytucyjnych. Pierwsza w historii polska Komisarz Europejska i znawczyni polityki gospodarczej. Jako Szefowa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej odpowiadała za przygotowanie Polski do członkostwa w Unii Europejskiej. Była Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu, Szefową Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W latach 1998-2001 kierowała Europejską Komisją Gospodarczą Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie.

Prof. dr hab. Robert KaraszewskiProfesor nauk ekonomicznych, polski ekonomista specjalizujący się w naukach o zarządzaniu. Laureat rozlicznych nagród i programów stypendialnych w Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kieruje Katedrą Doskonałości Biznesowej UMK.

Prof. dr hab. Anna Rakowska – Kierownik Katedry Kapitału Intelektualnego i Jakości w Wydziale Ekonomicznym UMCS. Pełni funkcję zastępcy Dyrektora Instytutu Nauk O Zarządzaniu i Jakości (UMCS). Autorka ponad 200 publikacji naukowych w obszarze zarządzania oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Od początku swojej kariery specjalizuje się w zarządzaniu zasobami ludzkimi, przede wszystkim w obszarze kompetencji oraz zarządzania zróżnicowanym potencjałem kompetencyjnym pracowników.

dr hab. Grażyna Bartkowiak – Profesor Akademii Marynarki Wojennej. Doktor habilitowany nauk humanistycznych, specjalista z psychologii i pedagogiki pracy oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Jest autorką dwunastu książek i ponad dwustu artykułów poświęconym problematyce psychologii pracy, psychologii zarządzania, pedagogiki pracy, zarządzania zasobami ludzkimi, komunikacji interpersonalnej, uczenia się i zarządzania wiedzą w organizacji, motywowania, zarządzaniu w edukacji. Od kilkunastu lat kieruje projektami badawczymi realizowanymi w ramach grantów ministerialnych i międzyuczelnianych, prowadzonych przez środowisko akademickie i praktyków.

dr hab. Jerzy Paszkowski – profesor Politechniki Białostockiej w Katedrze Zarządzania oraz Ekonomii i Finansów. Zainteresowania naukowe: organizacja i zarządzanie, zarządzanie kapitałem ludzkim, zarządzanie zmianą.

dr hab. Małgorzata Sidor-Rządkowska – profesor Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, wykładowca Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, prowadzi zajęcia na uniwersytetach w Białymstoku, Lublinie i Łodzi oraz na SGH i w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pełni funkcję eksperta Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, trenera, coacha i konsultanta zarówno w organizacjach biznesowych, jak i pozakomercyjnych. Posiada 18-letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć na studiach MBA. Autorka 12 książek i ponad 100 artykułów poświęconych wspieraniu rozwoju ludzi i organizacji.

dr hab. Aneta Ostaszewska – pedagożka i socjolożka. Profesor uczelni UW w Katedrze Pedagogiki Społecznej. Zainteresowania naukowe: feminologia, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń biograficznych i podmiotowości kobiet, metodologia badań jakościowych, w szczególności badań biograficznych i feministycznych.

dr Lucyna Baca-Lönn – doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości Ekspertka ds. przywództwa i rozwoju liderów, metod diagnozy kompetencji lidera, programów rozwojowych dla liderów, coachingu przywództwa i metod rozwoju członków zarządu.

dr Lidia Czarkowska – psycholog, socjolog, antropolog; konsultant, trener, coach, mentor i superwizor. Od ponad 20 lat wspiera rozwój ludzkiego potencjału. Specjalizuje się w psychologii biznesu, executive coaching, rozwoju liderów, motywacji, kreatywności, zarządzaniu konfliktem,  zachowaniu balansu pomiędzy pracą, a życiem prywatnym.

Marcin PetrykowskiPrezes Zarządu w grupie kapitałowej Atende S.A., notowanej na GPW spółce technologicznej, doradza międzynarodowemu funduszowi Vauban Infrastructure Partners w zakresie Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). Zarządzał strategicznym rozwojem oraz działalnością operacyjną globalnych instytucji rynku kapitałowego oraz finansowego.

Sylwia Bilska – General Manager, Członek Zarządu Edenred. Dynamiczna liderka biznesu odnosząca sukcesy w technologii, eCommerce i Payments. Od ponad 15 lat komercjalizuje digital i digitalizuje biznesy na rynkach rozwiniętych i rozwijających się.

Beata Osiecka – Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu firmy Kinnarps Polska Sp. z o.o. Członki Zarządu – Women Leadership in Business Foundation, certyfikowana mentorka.

dr Hanna Soroka-Potrzebna – pracownik Katedry Organizacji i Zarządzania w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują zarządzanie projektami, zarządzanie ryzykiem w projektach, zarządzanie zasobami ludzkimi, w tym zarządzanie konfliktami. Wiedzę zdobywała na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Uniwersytecie Wrocławskim (program MOST). Posiada certyfikaty z zakresu zarządzania projektami m.in. PRINCE2® Foundation, MoR® Foundation, PRINCE2 Agile® Practitioner Certificate in Agile Project Management.

dr Danuta Babińska – doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania, wykładowczyni Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, akredytowana coach Izby Coachingu, akredytowana trenerka Belbin Team Roles, akredytowana coach Action Learning w nurcie WIAL, trenerka międzykulturowa i facylitatorka. Jej zainteresowania naukowe obejmują budowanie efektywnych zespołów, zarządzanie różnorodnością w organizacji oraz społeczną odpowiedzialność biznesu. W obszarze współpracy z biznesem wspiera liderów w budowaniu bezpieczeństwa psychologicznego i otwartej komunikacji w zespołach. Jako coach kadry kierowniczej wzmacnia potencjał liderów poprzez identyfikację i wykorzystanie ich wyjątkowych mocnych stron. Pracuje w języku polskim i angielskim.

i inni

 

 

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

+48 503 442 487
pok. 1211, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa