Doula - niemedyczne wsparcie kobiet

KIEROWNICZKAMI STUDIÓW SĄ: Helena Bielawska, Kinga Pukowska

ZAJĘCIA PROWADZĄ:

• mgr Helena Bielawska – Doświadczona doula wspierająca osoby w czasie okołoporodowym od 2011. Socjolożka zafascynowana Rodzicielstwem Bliskości, ekspertka w rodzicielstwie opartym na relacji. Studentka Szkoły Psychoterapii Integratywnej. Współprowadząca podkast „O rozstaniach”. Założycielka i prezeska Stowarzyszenia Dobre Doule.
  • mgr inż. Kinga Pukowska – Doświadczona doula, coach, trenerka, tutorka i mediatorka. Prezeska Fundacji Polekont Istota Przywiązania, od 2015 wspierającej krakowskich rodziców. Twórczyni marki i podcastu Pozytywy Edukacji. Założycielka i wiceprezeska Stowarzyszenia Dobre Doule.
  • dr Małgorzata Lipmann – aktorka, wykładowczyni, acting coach, trenerka, coachka, reżyserka obsady. W 2018 roku uzyskała stopień Doktora Sztuki w Dziedzinie Sztuk Teatralnych w Akademii Teatralnej w Warszawie. Wykłada m.in. w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu na Wydziale Aktorskim, w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale Aktorstwo Nowych Mediów czy w Warszawskim Studium Aktorskim.

Od 2011 roku jest organizatorką jedynych w Polsce, corocznych warsztatów Method Acting prowadzonych przez Roberta Castle z International Theatre New York, a także jego asystentką i jedną z niewielu osób na świecie, które uzyskały zgodę na prowadzenie warsztatów jego techniką.

Prowadziła warsztaty wprowadzające do Metody Lee Strasberga z elementami improwizacji aktorskich m.in. w Akademii Teatralnej, w Studiu Aktorskim przy Teatrze Baza, na Slot Art Festiwal, w klubie Top Career Toastmasters, w Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w Teatrze Andersena w Lublinie, podczas Festiwalu Sztuki Aktorskiej we Wrocławiu a także z grupą teatralną osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi Teatroterapia Lubelska czy Centrum Seniora we Wrocławiu.

Jest absolwentką programu GATE oraz programu 9xJa w Akademii Grupy Trop, z którą obecnie rownież współpracuje jako trenerka i coachka. Prowadziła warsztaty, szkolenia i procesy coachingowe wykorzystujące pracę metodami aktorskimi nad świadomością ciała, oddechu, głosu i emocji łącząc je z metodą trenerską TROP m.in. we współpracy z Grupą Trop, Dworczyk Training, mBankiem, C&F, Galerią Zachęta w Warszawie, Fundacją Joanny Brodzik „Opiekun serca”, Fundacją im. Komeńskiego, Collegium Civitas.

• mgr Izabela Frankowska-Olech, z wykształcenia mgr fizjoterapii co dało początek wielkiej pasji jaką jest praca z kobietą w okresie okołoporodowym i popchnęło do dalszej edukacji. Certyfikowana doula Stowarzyszenia Doula w Polsce oraz instruktorka chustonoszenia ClauWi oraz dyplomowana przez Centrum Nauki o Laktacji Promotorka Karmienia Piersią.
    Ukończyła studia podyplomowe z aromaterapii. Współwłaścicielka marki Botaniczni.pl, poprzez którą spełnia potrzebę pokazania światu, że używanie olejków eterycznych jest proste, a one same mogą być narzędziem, które ułatwi życie.
    Z radością i zaangażowaniem dzieli się swoją wiedzą szkoląc przyszłe doule i promotorki karmienia piersią. Jest przewodniczką oraz mentorką doul w procesie certyfikacji. Prowadzi grupy wsparcia i rozwoju dla kobiet w okresie okołoporodowym. Współzałożycielka inicjatyw Mlekoteka oraz Pozytywnie o Porodzie.
    Od grudnia 2023 roku studentka Szkoły Psychoterapii Integratywnej.

Wszystkie te ścieżki łączy w holistycznym wsparciu kobiet i ich bliskich w okresie okołoporodowym oraz wczesnego rodzicielstwa.

• mgr Karolina Bartoszek-Dourado – Nałogowa rozkochiwaczka odbiorców w markach, produktach i usługach, działająca w sieci jako Biznesowa Skrzydłowa. Lekko strategiczna głowa, mocno kreatywne, copywriterskie serduszko, dużo celnych pytań w rękawie. W końcu z wykształcenia psycholożka… nawet jeśli ze specjalizacją z reklamy. W branży reklamowej – przynajmniej jedną nogą – od 2008 roku. Po latach spędzonych w agencjach na współtworzeniu kampanii dla marek takich, jak: Tymbark, Santander Consumer Bank, Bahlsen czy Factory Outlet, zamieniła etatowe biurko na pracę na swoim. Aktualnie skupia się na doradztwie i copywritingu przede wszystkim dla marek zajmujących się edukacją online.
  • Agnieszka Mińko – położna, CDL, IBCLC

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas