Stosunki międzynarodowe - specjalność z programem pomostowym w jęz. ukraińskim

Studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim skierowane są do osób niewładających obecnie ani językiem polskim, ani angielskim, decydujących się rozpocząć studia w Polsce.

Przed rozpoczęciem roku akademickiego możliwy jest udział w wakacyjnym, intensywnym kursie języka polskiego, dostępnym wyłącznie dla kandydatów na studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim. Kwalifikacja na kurs języka polskiego jest poprzedzona rozmową z lektorem. Więcej informacji o kursie wkrótce.

Zajęcia w ramach dwóch semestrów studiów z rocznym programem pomostowym obejmują przedmioty kierunkowe oraz wybrane przedmioty fakultatywne, połączone z kontynuacją intensywnego kursu języka polskiego, zapewniającego znajomość języka na poziomie B1.

Po roku nauki istnieje możliwość kontynuacji studiów – nadal na kierunku Stosunki międzynarodowe, ale w języku polskim. Możliwy jest wybór dowolnej specjalności dostępnej na tym kierunku.

Uwaga: nie przewidujemy wyższych lat studiów w jęz. ukraińskim!

Program* 1. roku specjalności Stosunki międzynarodowe z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim:

• Encyklopedia prawa [UKR]
  • Filozofia i idee społeczno-filozoficzne [UKR]
  • Historia powszechna 1914-1956 [UKR]
  • Historia powszechna po 1956 roku [UKR]
  • Makroekonomia i finanse publiczne [UKR]
  • Mikroekonomia z elementami przedsiębiorczości [UKR]
  • Prawo międzynarodowe publiczne. Część ogólna [UKR]
  • Teorie stosunków międzynarodowych [UKR]
  • Warsztat pisania akademickiego [UKR]
  • przedmiot fakultatywny [UKR]
  • język polski

*Program może ulec nieznacznym zmianom.

Więcej informacji o kolejnych latach studiów – wkrótce.