Stosunki międzynarodowe - specjalność z programem pomostowym w jęz. ukraińskim

1. Rodzaj studiów:
    I stopnia (licencjackie) z rocznym programem pomostowym w jęz. ukraińskim
  2. Tryb studiów:

stacjonarne

3. Język wykładowy:
    2 semestry w jęz. ukraińskim
    4 semestry w jęz. polskim
  4. Czas trwania studiów:
    3 lata (6 semestrów)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe

Program studiów z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim jest unikalną szansą na rozpoczęcie edukacji wyższej w Polsce. Kolejne lata studiów są już realizowane w języku polskim.

Przed rozpoczęciem roku akademickiego uczestnicy mogą skorzystać z intensywnego kursu języka polskiego, przygotowującego do studiów i codziennej komunikacji. Program łączy w sobie naukę języka polskiego na poziomie B1 z fachową wiedzą z zakresu stosunków międzynarodowych oraz wybranych przedmiotów fakultatywnych, oferując solidne podstawy teoretyczne i praktyczne.

Studiując stosunki międzynarodowe, nauczysz się nie tylko analizować złożone procesy międzynarodowe, ale również rozumieć zagadnienia związane z prawem międzynarodowym, ekonomią, polityką, bezpieczeństwem globalnym oraz dyplomacją. Program kładzie szczególny nacisk na rozwijanie umiejętności językowych, wiedzy specjalistycznej i kompetencji praktycznych. Wszystko to pomoże Ci w pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym lub dyplomatycznym.

Jak to osiągniesz?
1
Zdobędziesz wiedzę na temat najnowszych wydarzeń i zagadnień globalnych, takich jak cyberbezpieczeństwo, zarządzanie projektami dyplomatycznymi czy promocja marki narodowej.

2
Nauczysz się korzystać z instrumentów analizy międzynarodowej, realizować badania z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi statystycznych oraz analizować złożone problemy globalne.

3
Nawiążesz bezpośredni kontakt z wykładowczyniami i wykładowcami, którzy są doświadczonymi dyplomatkami/dyplomatami, polityczkami/politykami i ekspertkami/ekspertami instytucji międzynarodowych. Zapewni Ci to unikalną perspektywę i praktyczną wiedzę.

4
Program oferuje warsztaty i ćwiczenia, pozwalające na zastosowanie teorii w praktyce oraz realizację własnych projektów.

5
Podczas studiów będziesz mieć możliwość odbycia praktyk w renomowanych firmach i instytucjach międzynarodowych. Otworzy Ci to drogę do kariery w wybranej dziedzinie i pomoże nawiązać pierwsze kontakty zawodowe.

Twoje korzyści finansowe

• Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu, suplementu, doradztwo zawodowe i porady psychologiczne
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne

Co po studiach?

• Sektor publiczny, samorząd i administracja państwowa
  • Organizacje pozarządowe
  • Instytucje Unii Europejskiej, ONZ, NATO
  • Działy współpracy międzynarodowej w przedsiębiorstwach
  • Media (prasa, radio, Internet)

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).