Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga

Udostępnij strone

  1. Rodzaj studiów:
    studia podyplomowe
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne, zajęcia w siedzibie uczelni
  3. Język wykładowy:
    polski
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    luty 2025

 

Współczesny świat stawia przed nami wyzwania komunikacyjne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Efektywna komunikacja, oparta na zrozumieniu i wzajemnym poszanowaniu, jest kluczowa dla budowania zdrowych relacji i efektywnego zarządzania zespołami. Studia podyplomowe „Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga” oferują unikalne narzędzia i techniki, które pozwolą Ci rozwijać i pogłębiać kompetencje w zakresie budowania dobrych relacji, opierając się na dialogu i empatii. Wybierając ten kierunek, możesz rozpocząć lub kontynuować proces certyfikacji na trenerkę bądź trenera NVC, otwierając sobie drogę do profesjonalnego stosowania i nauczania tej metody.

Jak to osiągniesz?
1
Poznasz trendy w komunikacji opartej na Porozumieniu bez Przemocy. Nauczysz się, jak wprowadzać i praktykować NVC w swoim życiu codziennym, relacjach z innymi oraz życiu zawodowym.
2
Zdobędziesz praktyczne kompetencje i umiejętności. Poznasz podstawowe założenia NVC — model 4 kroków, dance floor, metody pracy z ciałem, modele transformacji przekonań i postaw, podstawy mediacji, a także wprowadzenie do coachingu.
3
Będziesz się uczyć od doświadczonych praktyczek. Twoimi mentorkami będą certyfikowane trenerki NVC z wieloletnim doświadczeniem, które wprowadzą Cię w praktyczne aspekty stosowania Porozumienia bez Przemocy.
4
Będziesz uczestniczyć w zajęciach o charakterze praktycznym. Program studiów skupia się na warsztatach i ćwiczeniach, dzięki którym będziesz aktywnie ćwiczyć zdobyte umiejętności. Interakcje w podgrupach, dyskusje, case studies oraz scenki pozwolą Ci przyswoić wiedzę w sposób dynamiczny i angażujący.
5
Przygotujesz się do certyfikacji NVC. Udział w zajęciach może stać się pierwszym krokiem na ścieżce do uzyskania międzynarodowej certyfikacji przez The Center for Nonviolent Communication. Jest to unikalna szansa na rozwój zawodowy i osobisty, otwierająca nowe możliwości w dziedzinie profesjonalnego stosowania i nauczania NVC.

 

Dla kogo?

  • liderek/ów organizacji i zespołów, pragnących rozwijać swoje kompetencje w kierunku przywództwa opartego na potrzebach;
  • szefowych/ów działów HR, HR BP, pracownic/ków działów HR poszukujących inspiracji dotyczących praktyki NVC w organizacjach;
  • pracownic/ków zespołów i organizacji, potrzebujących rozwoju kompetencji w swoich rolach;
  • przedstawicielek/li zespołów, które potrzebują wsparcia we współpracy i współdziałaniu, empatycznej komunikacji, rozwiązywania konfliktów w oparciu o potrzeby;
  • liderek/ów projektów, którym zależy na tworzeniu skutecznie działających zespołów w wysoko zmiennym środowisku pracy;
  • pracownic/ków odpowiedzialnych za rozwój kultury organizacyjnej oraz komunikacji wewnątrz firmy.

 

 

Partner

kierunku

 


Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

pok. 1211, Pałac Kultury i Nauki, 12 p. pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa
+48 503 442 487

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).