- Rodzaj studiów:II stopnia (magisterskie uzupełniające)
- Tryb studiów:
stacjonarne
(zobacz także: niestacjonarne)
- Język wykładowy:polski
- Czas trwania studiów:2 lata (4 semestry)
- Kierunek:Socjologia
Czego się nauczysz?
- Poznasz psychologię kryzysu, konfliktu i traumy, nauczysz się, jak diagnozować sytuacje zagrożenia i prowadzić działania zwiększające bezpieczeństwo społeczne.
- Zdobędziesz umiejętności zarządzania ryzykiem – od jego identyfikacji, przez ocenę, aż po ograniczanie skutków kryzysów.
- Dowiesz się, jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia badawcze, które pomagają zrozumieć zachowania ludzi w sytuacjach stresu, napięcia i zmian społecznych.
- Nauczysz się zarządzania konfliktem i kierowania zespołem, również w momentach zmiany lub kryzysu. Przygotujesz się do roli negocjatora i mediatora w różnych środowiskach.
- Będziesz pracować z ekspertami nad diagnozą i zmianą zjawisk psychospołecznych – w praktyce, na zajęciach warsztatowych, projektach i webinarach.
- Poznasz komunikację kryzysową i strategie zarządzania sytuacją po kryzysie. Rozwiniesz kompetencje, które wpiszesz w CV i wykorzystasz w pracy lub rozwoju.
Praca dla Ciebie
- Możesz pracować jako analityk ryzyka społecznego w instytucjach rządowych, samorządowych i organizacjach, które wspierają rozwój lokalnych społeczności.
- Znajdziesz zatrudnienie w instytucjach związanych z polityką społeczną, analizą danych i doradztwem – wszędzie tam, gdzie liczy się rozumienie procesów społecznych.
- Czeka na Ciebie praca w ośrodkach badawczych i think tankach, gdzie będziesz prowadzić badania społeczne, analizować dane i prognozować trendy społeczne.
- Zdobędziesz kompetencje do pracy jako specjalista ds. komunikacji kryzysowej i zarządzania ryzykiem w firmach, administracji i organizacjach społecznych.
- Możesz zostać konsultantem ds. bezpieczeństwa społecznego i pomagać instytucjom i firmom oceniać zagrożenia oraz tworzyć strategie działania w sytuacjach kryzysowych.
- Jeśli interesuje Cię rozwój naukowy, możesz kontynuować badania z zakresu psychologii społecznej i socjologii ryzyka, wybierając ścieżkę kariery akademickiej.
Kontakt
Biuro Rekrutacji Uniwersytetu Civitas
22 656 71 89
pok. 1251,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa