- Rodzaj studiów:II stopnia (magisterskie uzupełniające)
- Tryb studiów:
stacjonarne
(zobacz także: niestacjonarne)
- Język wykładowy:polski
- Czas trwania studiów:2 lata (4 semestry)
- Kierunek:Socjologia
Czego się nauczysz?
- Zrozumiesz, czym są procesy migracyjne, poznasz ich skutki i nauczysz się rozpoznawać oraz przeciwdziałać dezinformacji na ich temat.
- Nauczysz się, jak projektować badania migracyjne i analizować dane, aby samodzielnie tworzyć raporty, opinie oraz ekspertyzy.
- Poznasz różne polityki integracyjne i procesy wsparcia imigrantów, co umożliwi Ci udział w tworzeniu lokalnych polityk społecznych.
- Dowiesz się, jak wygląda efektywna komunikacja międzykulturowa, co poprawi jakość Twojej pracy w zróżnicowanym środowisku.
- Zgłębisz przepisy prawa migracyjnego, nauczysz się je interpretować i wykorzystywać w praktyce, wzmacniając swoje kompetencje doradcze.
- Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci działać na rzecz spójności społecznej oraz skutecznej integracji osób z doświadczeniem migracyjnym.
Praca dla Ciebie
- Możesz podjąć pracę jako analityk w krajowych i międzynarodowych agencjach rządowych oraz instytucjach zajmujących się polityką migracyjną.
- Zdobędziesz pracę jako ekspert w krajowych i zagranicznych organizacjach pozarządowych, które prowadzą działania na rzecz migrantów.
- Zostaniesz asystentem międzykulturowym wspierającym komunikację i integrację w środowiskach o dużym zróżnicowaniu kulturowym.
- Rozwiniesz karierę jako specjalista w strukturach samorządowych – od szczebla lokalnego aż po wojewódzki.
- Możesz dołączyć do służb bezpieczeństwa, takich jak Straż Graniczna lub agencje europejskie np. Frontex, zajmujące się ochroną granic.
- Masz możliwość pracy w administracji publicznej – zarówno na poziomie państwowym, jak i regionalnym, w działach związanych z migracjami.
Kontakt
Biuro Rekrutacji Uniwersytetu Civitas
22 656 71 89
pok. 1251,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa