Socjologia

Udostępnij strone

Socjologia to dziedzina, która łączy w sobie ciekawość badawczą z zaangażowaniem w rozwiązywanie społecznych problemów. Oferuje głębokie zrozumienie procesów międzyludzkich i kulturowych, które kształtują nasze życie. Socjologia uczy krytycznego myślenia i dogłębnej analizy.

Niektórzy postrzegają socjologię jako obserwację, a Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas, będziesz ją poznawał przez aktywne uczestnictwo.

Nauczymy Cię nie tylko teorii. Zapewnimy Ci także udział w projektach badawczych, praktykach oraz stażach, dzięki którym będziesz mogła/mógł realnie wpływać na społeczeństwo. Dzięki temu studia te przygotowują Cię do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym, promując otwartość, tolerancję i zrozumienie dla różnorodności społecznej.

Jak to osiągniesz?
1
Poznasz osiągnięcia myśli socjologicznej, ale także kierunki rozwoju w gospodarce, biznesie czy komunikacji. Studia mają charakter interdyscyplinarny, dlatego zdobędziesz wiedzę z dwóch dziedzin: socjologii oraz specjalności, na której rozwiniesz swoje zainteresowania, np. z zakresu nowych mediów, społeczeństwa cyfrowego, komunikacji zintegrowanej, psychologii społecznej czy socjologii środowiska. Jeśli ciekawi Cię natomiast przyszłość współczesnych społeczeństw możesz rozwijać tę pasje na specjalności dotyczącej wyzwań współczesności.

2
Nauczysz się stosować zaawansowane narzędzia analiz jakościowych i ilościowych. Poznasz różne techniki badawcze, dzięki którym w swoich analizach będziesz uwzględniać różne perspektywy. Nauczysz się interpretować zjawiska społeczne, stawiać diagnozy dotyczące społeczeństwa. Dowiesz się, jak efektywnie prowadzić komunikację społeczną.

3
Zajęcia prowadzą ekspertki/eksperci z firm i agencji badawczych, a także wybitne/wybitni przedstawicielki/przedstawiciele polskiej socjologii, m.in. prof. Izabella Bukraba-Rylska; dr hab. Joanna Mizielińska; dr hab. Małgorzata Budyta-Budzyńska; dr hab. Paweł Matuszewski, dr Katarzyna Iwińska, dr Marek Troszyński, dr Paweł Kuczyński; dr Barbara Markowska-Marczak; dr Katarzyna Kalinowska-Sinkowska; dr Monika Nowicka. Oni wprowadzą Cię w kulisy Twojego przyszłego zawodu i pomogą lepiej poznać branżę. Będziesz uczyć się na najnowszych studiach przypadków i przykładach z rynku.

4
Przetestujesz poznane metody i techniki na warsztatach, a także podczas przygotowywania projektów indywidualnych lub grupowych. Naszą uczelnię regularnie odwiedzają praktycy z firm w ramach spotkań otwartych. To idealna okazja, aby dowiedzieć się, jak pracują, z jakimi spotykają się wyzwaniami i w jaki sposób szukają rozwiązań społecznych problemów.

5
Wszystkie projekty i warsztaty to dla Ciebie nie tylko okazja do zdobywania kolejnych kompetencji. To także ważne punkty w Twoim CV, o których możesz opowiedzieć podczas rozmowy rekrutacyjnej. Przygotuje Cię do niej Akademickie Biuro Karier CC, które dostępne jest dla Ciebie przez cały okres trwania studiów.

 

Co po studiach?

  • Sektor życia publicznego
  • Media
  • Ośrodki badań społecznych i rynku
  • Organy administracji rządowej i publicznej
  • Służby społeczne
  • Sztaby wyborcze

 

Opinie

wypowiedzi osób polecających specjalność

 


   
Sprawdź też ofertę na studiach w polsko-angielskich.

Specjalności do wyboru:

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).