Terroryzm i zagrożenia hybrydowe

Udostępnij strone

  1. Rodzaj studiów:
    studia podyplomowe
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne

    w r. ak. 2024/25 zajęcia online

  3. Język wykładowy:
    polski
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    październik 2024 r.

Wybierz studia podyplomowe Terroryzm i zagrożenia hybrydowe, aby zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie najważniejszych zagrożeń i wyzwań stojących przed Polską i jej międzynarodowymi partnerami.

Dowiedz się, jakie są źródła zagrożeń dla współczesnych państw, ich obywateli i sektora prywatnego. Poznaj najnowsze rozwiązania w dziedzinie przeciwdziałania tym zagrożeniom. Naucz się analizować ryzyka i budować strategie bezpieczeństwa wraz z badaczami i praktykami posiadającymi szerokie doświadczenie w dziedzinie budowania systemów bezpieczeństwa.

Program studiów został przygotowany przez ekspertów zajmujących się zagadnieniami konfliktów asymetrycznych i hybrydowych.
 

Twoje 4 kroki do kariery
1
Poznaj aktualne zagadnienia
W trakcie zajęć skoncentrujemy się na aż 24 obszarach tematycznych związanych z terroryzmem i zagrożeniami hybrydowymi. Poznasz m.in. geografię terroryzmu, system przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym, zagadnienia związane z terroryzmem CBRN – chemicznym, biologicznym, nuklearnym, zagadnienia związane walką informacyjną czy presją ekonomiczną – wykorzystywanymi w konfliktach hybrydowych.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Nauczysz się identyfikować i definiować zagrożenia bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Dowiesz się, jak analizować współczesne formy terroryzmu i mechanizmy stosowane przez organizacje terrorystyczne.
Zdobędziesz także wiedzę z zakresu szkolenia członków zespołu w kwestii reagowania na współczesne zagrożenia bezpieczeństwa, zwłaszcza zagrożenia terrorystyczne.
3
Ucz się od praktyków
Zajęcia prowadzą praktycy zajmujący się tematyką konfliktów asymetrycznych i hybrydowych, eksperci w takich obszarach, jak: terroryzm i przestępczość zorganizowana, edukacja i zarządzanie w stanach nadzwyczajnych i kryzysowych, bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, broń masowego rażenia, bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej, ekstremizm polityczny, psychologia.
4
Ucz się w praktyce
Zajęcia mają charakter interaktywny i warsztatowy. Szczegółowo przeanalizujemy przypadek Ukrainy. W ramach licznych case studies nauczysz się analizować różne formy zagrożeń i ataków terrorystycznych.
Przygotujesz również projekt, który może przybrać formę np. programu zajęć praktycznych, ćwiczeń lub kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat terroryzmu i zagrożeń hybrydowych.

 

Atuty:

  • poznasz szczegółowe zagadnienia związane z terroryzmem i zagrożeniami hybrydowymi – od zjawiska radykalizacji czy profilowania sprawców, przez działania militarne, wojnę partyzancką, po cyberzagrożenia;
  • program przygotowali eksperci zajmujący się tematyką konfliktów asymetrycznych i hybrydowych – masz gwarancję, że uwzględnia kompetencje, które rzeczywiście są wykorzystywane w codziennej pracy;
  • studia zostały opracowane według najlepszych międzynarodowych wzorców – program opiera się na rozwiązaniach i metodach stosowanych w edukacji dla bezpieczeństwa w Izraelu, USA i Wielkiej Brytanii.

 


 

Studia są przeznaczone dla:

  • pracowników i funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i porządku publicznego;
  • przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej;
  • pracowników think-tanków;
  • pracowników firm konsultingowych i doradczych;
  • nauczycieli zajmujących się tą problematyką na różnych poziomach nauczania;
  • dziennikarzy.

 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa